Web Analytics

У двох районах Харкова відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам

В День пам'яті захисників України в Немишлянському та Шевченківському районах Харкова встановили меморіальні дошки загиблим оборонцям. 

У Немишлянському районі увічнили пам'ять чотирьох бійців, випускників ліцеїв №11 та 74, повідомляє Харківська міська рада. 

  • Дмитро Бражніков (позивний «Длінний») одним з перших став до лав тероборони та спецпідрозділу Kraken. Загинув 1 березня 2022 року внаслідок влучання ракети в будівлю Харківської ОВА.
  • Ігор Пахомов (позивний «Сімейний») у 2014 році приєднався до бригади спеціального призначення «Азов». У 2022 році став бійцем Kraken. Загинув 25 березня 2022 року під час визволення села Вільхівка.
  • Олександр Кравченко (позивний Tokio) вступив до лав 225-го батальйону 127-ї бригади сил ТрО. Загинув у вересні 2022 року, звільняючи Харківщину.
  • Данило Семененко (позивний Sam) загинув у травні 2022 року, захищаючи Рубіжне. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Фото: Харківська міська радаФото: Харківська міська рада

Фото: Харківська міська рада

На фасаді гімназії №50 в Шевченківському районі встановили меморіальну дошку нацгвардійцю Олександру «Порфу» Парфенкову. 

29 серпня пам'ять загиблих захисників України вшанували на Алеї слави 18-го кладовища. 

Фото: Харківська міська рада

У День пам'яті захисників України на базі Харківського національного університету ім. Каразіна також відкрили Центр ветеранського розвитку для підготовки ветеранів війни та членів їхніх сімей. За інформацією Харківської ОВА, нині у Харківській області — понад 930 ветеранів, які звільнилися з військової служби через поранення та з інших причин, та понад 1900 членів сімей загиблих ветеранів війни. 

Читайте також: Мріяв про F-16: у Харкові відкрили меморіальну дошку льотчику-винищувачу