Web Analytics

У день виборів на Харківщині задіють понад 10 тисяч поліцейських

У Харкові та районах області розробили план з безпеки виборчого процесу. 

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив начальник Головного управління Нацполіції у Харківській області Олег Бех

«Для того, щоб забезпечити безпеку, розроблений план і в області, і в кожному районі, погоджено використання сил і засобів у день виборів. У день виборів задіяно 10 700 працівників, з яких 6,2 тисячі працівників поліції, 1,7 — працівники Головного управління ДСНС, 100 працівників прикордонної служби, 845 — військовослужбовці Нацгвардії, 1,2 тисячі курсантів Університету внутрішніх справ, 600 курсантів Нацгвардії, 185 курсантів Академії цивільного захисту». 

Ще тисяча силовиків — в резерві. 

За словами начальника Головного управління ДСНС у Харківській області Олександра Волобуєва, перед днем виборів рятувальники інструктують членів виборчих дільниць на тему правил пожежної безпеки. 

«Дані рекомендації дотримання правил пожежної безпеки, наявності вогнегасників, практично всі об’єкти готові до проведення виборів, проводимо інструктажі з членами виборчих комісій», — сказав він. 

У день виборів у регіоні задіють 1759 рятувальників, чергуватимуть 5 груп вибухотехників. 

За словами Беха та Волобуєва, робота поліцейських та рятувальників спланована так, що у них буде можливість проголосувати. 

Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко під час прес-конференції звернувся до суб'єктів виборчого процесу — членів дільничних виборчих комісій, спостерігачів від політичних сил, а також самих виборців. Він нагадав, що згідно закону члени ДВК мають бути політично неупередженими, а спостерігачі — стежити за процесом і фіксувати порушення. Варченко нагадав виборцям, що термін зміни місця голосування спливає 25 березня, а під час самого голосування не можна порушувати порядок — заборонено фотографувати або знімати бюлетень на відео, виносити його з дільниці тощо, адже за це передбачена кримінальна відповідальність. 

Прес-конференцію в обласному управлінні поліції транслював UA: Харків у Facebook.

Президентські вибори в Україні призначені на 31 березня.