У центрі вакцинації в Харкові щепили проти COVID вже понад 800 людей

У Харкові охочих щепитися проти коронавірусної хвороби почали приймати у центрі масової вакцинації. За перші два дні провели понад 800 щеплень.

Протягом минулих вихідних на Харківщині провели майже 6 тисяч щеплень, повідомили у Департаменті охорони здоров’я ХОДА.

«12 червня зроблено 2917 щеплень, з них 421 — у центрі масової вакцинації. 13 червня — 3044 щеплення, 434 з яких зроблено у центрі масової вакцинації», — навели цифри у департаменті.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Центр, який відкрили 12 червня, працюватиме у вихідні з 9:00 до 18:00. Охочих вакцинуватися прийматимуть чотири мобільні медичні бригади, кожна з яких може провести близько 100 щеплень на день.

У центрі вакцинують мешканців Харкова і районів області, які записалися до листа очікування у застосунку чи на сайті «Дія» або через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я. Запрошують на щеплення за списками.

«Чому робляться запрошення? На кожну мобільну бригаду є навантаження — 100 щеплень на день. Центр громадського здоров’я обробляє списки та, відповідно, запрошує», — пояснив в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Ігор Волченко.

Одна з вакцинованих — Вікторія Фоміна, записалась через контакт-центр МОЗ.

«Чому вирішила вакцинуватися? Тому що хочеться вільно себе відчувати. У мене багато знайомих померли від цього вірусу, тому вирішила убезпечити себе. У сімейного лікаря записувалася також, але ви знаєте, що там черга, наразі вакцинують від 65 років, тому вирішила прийти сюди», — каже жінка.

Медична сестра Надія Кравченко, яка працює у центрі вакцинації, зазначила, що після щеплення слід уникати сонця та низки продуктів.

«Рекомендуємо утриматися впродовж трьох днів від вживання алергенів: цитрусових, полуниці тощо. Також уникати сонця», — каже Кравченко.

Станом на 14 червня на Харківщині одну дозу вакцини отримала 84 821 людина, завершили щеплення — 14 682.

Загалом в Україні — 1 479 701 людина і 238 798 відповідно, звітують у Міністерстві охорони здоров'я.

Облаштували вже 50 центрів вакцинації, найбільше — у Дніпропетровській (13), Львівській (вісім) та Одеській (сім) областях.

Центри також працюють у Полтавській, Херсонській, Київській, Чернівецькій, Хмельницькій, Тернопільській, Рівненській, Вінницькій, Кіровоградській, Житомирській, Черкаській, Харківській областях і Києві.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, минулої доби в регіоні підвердили п’ять випадків коронавірусної хвороби, всі — у Харкові. 

Одужали за добу 347 хворих, померли — троє.

Загалом підтвердили вже 147 901 випадок. Подолали недугу 141 315 людей, померли — 3413.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, за добу в Україні підтвердили 420 випадків COVID. Одужали 3328 пацієнтів, померли — 13.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (89), Запорізькій (44), Миколаївській (42), Київській (30) і Тернопільській (27) областях», — зазначили у міністерстві.

Від початку епідемії підтвердили вже 2 223 978 випадків, одужали 2 130 665 людей, померли — 51 692.


Центр масової вакцинації у Харкові працюватиме у приміщенні банку на вулиці Сумській, 56. Щеплюють вакциною CoronaVac.

Як розповів в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Ігор Волченко, 
Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.