Web Analytics

ТКГ у Мінську не домовилася щодо «хлібного перемир’я»

На засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі 2 липня обговорювали звільнення утримуваних осіб, розведення сил у районі Станиці Луганської, «режим тиші» на лінії зіткнення.

Про підсумки зустрічі повідомила на своїй сторінці у Facebook Дарка Оліфер, прес-секретар голови української делегації у ТКГ Леоніда Кучми.

За її словами, через позицію російської сторони не вдалося досягти жодного прогресу щодо запровадження «хлібного перемир'я». Також не вдалося домовитися стосовно звільнення утримуваних осіб.

«Українська сторона не заперечує проти звільнення утримуваних у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених», але пропонує прискорити цей процес покроковим виконанням цієї формули. Процес встановлення всіх утримуваних осіб триває», — написала Оліфер.

Водночас сторони домовилися впродовж тижня узгодити графік подальшого демонтажу фортифікацій в районі Станиці Луганської. Його має погодити спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

Наступна зустріч ТКГ запланована на 17 липня.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія не демонструє доброї волі для врегулювання конфлікту.

«Зокрема, РФ не підтримала запропоноване Україною «хлібне перемир’я», тривають обстріли, зокрема й автомобілів медичної допомоги, на тимчасово окупованій території Донбасу обмежується діяльність СММ ОБСЄ», — цитує його промову під час зустріч зі спеціальним представником США Куртом Волкером прес-служба президента.

Зеленський також заявив, що Україна «повністю підтримує політико-дипломатичний шлях урегулювання конфлікту на Донбасі».

«Хлібне перемир’я» запроваджували влітку на час виконання сільгоспробіт. Проте умови припинення вогню у минулі роки жодного разу не виконувалися.

Розведення сил і засобів з боку Збройних сил України та збройних формувань на непідконтрольній Україні території в районі Станиці Луганської розпочалося 26 червня. 30 червня у СММ ОБСЄ повідомили, що процес завершено.

Читайте MediaPort у Telegram