Web Analytics

«Тисяча за вакцинацію»: літні українці зможуть витратити гроші на ліки

До програми «єПідтримка» вносять зміни. Відтепер літні українці матимуть змогу витратити 1000 гривень, отримані за курс вакцинації проти COVID, ще й на придбання ліків.

Про оновлення програми 13 грудня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Люди віком від 60 років зможуть використати 1000 грн в межах програми президента «єПідтримка» на купівлю ліків. Володимир Зеленський сьогодні доручив уряду напрацювати механізм розширення відповідної ініціативи», — йдеться у повідомленні на сторінці Шмигаля у Facebook.

Така можливість стане доступною з 2022 року.

Прем'єр нагадав, що ця програма має підтримати бізнес, що постраждав від пандемії, та заохотити людей до вакцинації.

«Водночас програма має бути корисною для широкого кола українців і допомагати тим, хто цього дійсно потребує», — зауважив Шмигаль.
 

Люди віком від 60 років зможуть використати 1000 грн в межах програми Президента єПідтримка на купівлю ліків. Володимир...

Опубликовано Денис Шмигаль Понедельник, 13 декабря 2021 г.
Наразі у проєкті беруть участь п’ять банків, йдеться на сайті «єПідтримки». Першими до нього долучилися «А-банк», «Альфа-банк» і «Монобанк», наступними — «ПриватБанк» і «Укргазбанк».

Перелік ще планують поповнювати.

«Вам потрібно бути клієнтом одного з банків-партнерів або бути готовим відкрити в них новий рахунок», — нагадують ініціатори проєкту.

Наразі повний курс щеплення вже отримали 40% дорослих українців, звітував на брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Відтак, за його словами, Україна виконала цільовий показник на 2021 рік, встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 

«Минулого тижня до лікарень із діагнозом COVID-19 потрапили 15 676 українців, 85% з них — це ті, хто не отримав бодай одну дозу вакцини проти COVID-19.  Вакцинація — це дієвий захист від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Не нехтуйте ним», — наголосив міністр.За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 14 грудня першу дозу вакцини отримали 14,1 млн українців, обидві — 12,5 млн. З них минулої доби — 42,9 тис. і майже 86,8 тис.

На Харківщині щепили першою дозою вже 1 млн людей, завершили імунізацію 833,7 тис., кажуть у Харківському центрі профілактики та контролю хвороб.

Минулої доби, 14 грудня — відповідно, 4740 і 5953.


Програму «єПідтримка» запускають 19 грудня, наразі вона працює в тестовому режимі. Передбачається, що витратити 1000 грн з віртуального рахунку можна буде на квитки в кіно, театр, музеї, відвідування спортзалів або басейнів, внутрішні подорожі літаком чи залізницею, придбання книжок. Отримати кошти готівкою неможливо.