Web Analytics

Тариф в харківському метро: Антимонопольний комітет виявив порушення

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України перевірило економічну обґрунтованість підвищення тарифу в метрополітені з 5 грн до 8 грн. 

Про це повідомляється на офіційному сайті обласного відділення АМКУ.

«В ході перевірки економічного обґрунтування встановлення нової вартості проїзду територіальним відділенням Антимонопольного комітету України попередньо встановлено, що до калькуляції включені витрати, не пов’язані з наданням послуг з перевезення пасажирів, та суперечать Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (метрополітену), затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 05.03.2007 № 191, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.03.2007 за № 276/13543», — сказано у повідомленні.

Скріншот: amc.gov.ua

Про які саме витрати йдеться, не уточнюється. 

Свій висновок обласне відділення АМКУ направило до прокуратури області. 

Читайте також: «Харківський метрополітен» не згоден з зауваженнями АМКУ щодо тарифів

Виконком Харківської міськради 6 лютого підвищив вартість проїзду в метро до 8 грн, у трамваях і тролейбусах — до 6 грн. Наступного дня обласне відділення АМКУ повідомило, що перевірить обґрунтованість підвищення тарифу в метро Харкова.

Рішення про нові тарифи оскаржує громадська організація «Харківський антикорупційний центр». За заявами ГО про забезпечення позову суд призупинив дію рішень виконкому. Однак 20 лютого виконком затвердив їх у новій редакції. Пасажирів перевозять за підвищеними тарифами. Не згодні з цим, конфліктують в транспорті, посилаючись на рішення суду.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо невиконання судового рішення.

Сьогодні на сесії Харківська міська рада своїм рішенням підтримала рішення виконкому щодо тарифів. Питання, якого не було у оприлюдненому порядку денному, зачитав і поставив на голосування Геннадій Кернес.