Web Analytics

Завантаження...

Танки, нагороди та хвилина мовчання: Зеленський на 30-річчі ЗСУ у Харкові

Президент Володимир Зеленський у Харкові взяв участь у святкуванні 30-ї річниці створення Збройних сил України: передав техніку та вручив нагороди військовим.

У День ЗСУ, 6 грудня, глава держави відвідав Донецьку і Харківську області, повідомили в Офісі президента.

Володимир Зеленський побував на передовій, поспілкувався з військовими та вручив нагороди п’ятьом бійцям. Він також оглянув командний пункт однієї з бригад.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Увечері президент взяв участь у святкуванні 30-ї річниці створення ЗСУ у Харкові. Церемонія проходила на площі Свободи.

«Це знакове, адже свобода для нас — це найбільша цінність, яка, я впевнений, не має обмежень. Це символ нашої держави, усієї України, яку захистили від агресії Росії у 2014 році і продовжують захищати сьогодні наші військові усієї країни», — сказав він, пояснюючи вибір місця.

У церемонії брали участь бійці 92-ї окремої механізованої бригади, офіцери та курсанти університету Повітряних сил імені Кожедуба та інституту танкових військ. Вони вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх захисників України, а також 26 курсантів та офіцерів, які загинули під час падіння літака Ан-26 поблизу Чугуєва у 2020 році.

Зеленський зазначив, що В'ячеслав Золочевський — єдиний курсант, який вижив — також був на церемонії.

«Сьогодні він — символ того, що ми ніколи не маємо права здаватися. Сьогодні ми з іще більшою гордістю кажемо: ми пишаємося нашими Повітряними силами. І ми не маємо іншого варіанту, аніж зробити їх непереможними», — наголосив президент.

Фото: president.gov.ua

Розповідаючи про розбудову українського війська, він нагадав, що Україна уклала з Великою Британією угоду на суму понад 60 млрд грн. Йдеться про будівництво вітчизняних ракетних катерів, військово-морських баз, постачання протимінних кораблів, оснащення протикорабельними ракетними комплексами. Спільно з Туреччиною будується корвет класу Ada.  В Україні також розпочинають будувати завод з виготовлення сучасних військових дронів. Крім того, стартував спільний з Канадою проєкт зі створення космодрому для ракети-носія «Циклон» українського виробництва.  

Зеленський також пообіцяв, що наступного року планується повністю закрити чергу на квартири для всіх ветеранів війни на Донбасі.

«А одразу після цього почнемо такий самий процес для всіх наших військовослужбовців. Ми пишаємось ними всіма», — заявив глава держави.

Він також передав військовим сертифікати на військову техніку: броньовані автомобілі «Козак-2М1», танки Т-64, бронетранспортери БТР-4.

Загалом під час святкувань у різних регіонах бійцям передали близько сотні одиниць озброєння та техніки.

В селі Озерне на Житомирщині військові отримали сертифікати на модернізований літак Су-27, навчально-бойовий літак L-39, вертоліт Мі-8 та дообладнаний за стандартами НАТО літак Ан-26. В Одесі — на патрульні катери Island та автомобілі Hammer. У Києві та Львові — на такі ж автомобілі. У Краматорську — на броньовані машини «Козак-2М1».

Під час церемонії бійцям також вручали нагороди.

Під час підготовки до церемонії та самого святкування рух у центрі Харкова обмежували.