Web Analytics

Синєгубов розповів про протидію російським «шахедам» на Харківщині

Військові аналізують рух безпілотників під час удару по нафтобазі 9 лютого. Кількість мобільних груп ППО збільшують.  

Про це у пресцентрі медіагрупи «Накипіло» 14 лютого розповів журналістам голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.  

«З приводу мобільних вогневих груп, які покликані боротися саме з «шахедами», хотів назвати цифру, але їх вже не 100, їх вже значно більше, можливо, декілька по 100... Яка їхня ефективність? Це найважливіше питання насправді, над цим ми маємо працювати постійно, їх ми постійно навчаємо, удосконалюємо, тому що ворог так само не стоїть на місці. Якщо раніше «шахеди» летіли по одній заданій траєкторії, то зараз вони й оминають висоти, і навіть десь опускаються нижче, десь піднімаються вище, тобто це ціла наука та техніка по боротьбі з «шахедами», — сказав Синєгубов.

За його словами, 9 лютого захисникам Харкова вдалося збити кілька «шахедів», однак навіть ті, що були підбиті, досягли цілі. Заважали ефективно працювати погодні умови. 

«Ми знаємо, як вони летіли, коли у нас стався трагічний випадок із місцем зберігання нафтопродуктів, і чітко аналізуємо, звідки вони були запущені, як вони пролетіли, по яких висотах. І зараз наші військові це все аналізують для того, щоб наступного разу бути ефективними проти них. Цей факт розбирали з військовими, декілька «шахедів» було збито, декілька долетіли, хоча вони були із елементом ураження, тобто вони були простріляні, але все одно долетіли до своєї цілі», — зазначив начальник ОВА.

Він додав, що заважали ефективно працювати погодні умови.   

«Досить складні були погодні умови, туман, сніг, що не дозволяло приладам нічного бачення, якими укомплектовані мобільні вогневі групи, прожекторами, добити світлом елементарно до цілі. І сукупність цих факторів не дозволила нашим мобільним вогневим групам бути на цьому напрямку більш ефективними для того, щоб уразити на 100% цілі», — прокоментував Синєгубов.

Читайте також: Синєгубов розповів, що сприяло витоку палива з ураженої росією нафтобази у Харкові

Чільне фото: Олег Синєгубов/Telegram

Блок новин за темою

Новини за темою