Web Analytics

Світлична висловилась на тему тарифів у Харкові

Голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична прокоментувала ситуацію із цінами на проїзд в міському електротранспорті Харкова, підвищення яких призупинили рішенням окружного адміністративного суду.

У заяві, що розміщена на сайті Харківської обладміністрації, Юлія Світлична наголосила, що рішення суду потребують повного виконання.

«Судове рішення є обов`язковим до виконання — це норма Конституції України. Законодавство передбачає можливість оскарження рішення суду, що має чітку процедуру. Але невиконання рішення суду несе за собою кримінальну відповідальність», — підкреслила голова ХОДА.

Вона зазначила, що обласна держадміністрація не має повноважень щодо встановлення або погодження тарифів на перевезення пасажирів у міському транспорті. Такі рішення згідно до закону ухвалюють органи місцевого самоврядування — у даному випадку виконком Харківської міськради.

«Однак вважаю, що якість та ефективність роботи підприємств комунальної та транспортної сфери — це, в першу чергу, питання рівня менеджменту. Тому перед тим, як розпочинати дії щодо підвищення тарифів, доцільно було б провести аудит роботи відповідних комунальних підприємств, забезпечити його прозорість і використати всі фінансові й організаційні ресурси з метою непідвищення вартості проїзду у міському електротранспорті», — сказала Світлична.

Вона також закликала проводити всі масові заходи або мітинги щодо нових тарифів згідно до законодавства, не порушуючи порядок і не створюючи дискомфорт для харків’ян і гостей міста.

Тарифи підвищилися з 7 лютого. Проїзд у метро коштує 8 гривень, у трамваях і тролейбусах — 6 гривень.

Рішення виконкому про підвищення тарифів оскаржила в суді громадська організація «Харківський антикорупційний центр». 19 лютого Харківський окружний адміністративний суд задовольнив заяви активістів і призупинив дію рішень, проте в електротранспорті сьогодні все ще діють нові, підвищені тарифи.

У міськраді заявили, що оскарживатимуть рішення. Заступник міського голови Євген Водовозов каже, що виконати її в короткі терміни «технічно неможливо». Він також назвав рішення суду «політичним».

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо невиконання Харківською міськрадою рішення суду. 

Наприкінці 2018-го під час спілкування з журналістами Харківський міський голова Геннадій Кернес виступив із критикою ХОДА і особисто Юлії Світличної. Наступного дня у міськраді зробили заяву, що конфлікту з головою ХОДА у Кернеса немає, є розбіжності.

Читайте MediaPort у Telegram