Web Analytics

Відкритий конкурс — гарна ідея, але змінено законодавство — Світлична

Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична вважає проведення відкритих конкурсів на посади голів адміністрацій «гарною ідеєю».

Про це вона сказала сьогодні журналістам, відповідаючи на питання, чи відомо їй про звернення низки харківських громадських і політичних організацій, які просили президента України Володимира Зеленського представити на обговорення кандидатури на посаду голови ХОДА і провести прозорий конкурс.

«Я вважаю, що це гарна ідея. Тому що особисто я проходила відкритий конкурс. На ньому перемогла. І усі охочі могли долучитися до нього. І пряма трансляція цього конкурсу була у мережі Інтернет», — сказала Світлична.

— Зараз такого не було.

— Зараз такого нема, тому що було змінено законодавство.

— Але в деяких регіонах був проєкт «LIFT» «ЗЕкоманди» (крім того, Володимир Зеленський виносив на обговорення у Facebook кандидатів на посади голів Львівщини та Одещини — ред.).    

«Ви спитали моє бачення щодо відкритих конкурсів, які дають можливість різним кандидатурам податися і виграти чесно. Я вам можу сказати як той кандидат, який проходив відкритий конкурс, що це не так страшно. І сподіваюся і маю відповідну думку, що, можливо, до такого конкурсу і долучаться, і, може, таке рішення буде прийняте Верховною Радою України. Але наразі змінено законодавство....», — сказала Світлична.

Чи пояснювали Світличній, за якими критеріями урядовці погодили її кандидатуру, вона відповіла: «Дочекайтеся…».

«Ми, звичайно, спілкувалися і з президентом, розмовляли про розвиток Харківської області. Дочекайтеся відповідних процедур, і ви про все дізнаєтеся», — також сказала голова ХОДА.

На питання щодо можливого сприяння у залишенні на посаді Юлії Світличній з боку міністра внутрішніх справ Арсена Аваков голова ХОДА сказала:

«Я думаю, що, по-перше, пропозицію Кабінету міністрів було подано президентом України, і Кабмін погодив її. Ще раз хочу вам сказати: дочекайтеся остаточного рішення, і ви про все дізнаєтеся».

Світлична відмовилася відповідати на питання, чи братиме участь у виборах мера Харкова.

«Дівчата, шановні, ще не об'явили місцеві вибори. Тому будуть вибори, буде…», — сказала вона.

Спілкування з Юлією Світличною тривало три хвилини. Керівниця апарату ХОДА Вікторія Бєлявцева завадила журналістам поставити інші запитання, хоча сама Світлична сказала, що є відкритою для преси.

Пресконференцію голова ХОДА обіцяє провести після пресконференції президента України. 

«Пресконференція обов'язково буде, після розширеної пресконференції президента», — сказала Світлична.