Web Analytics

Супергерої, барди й «українське весілля»: у Харкові відбудеться «Ніч музеїв»

18 травня Харків приєднається до міжнародної акції «Ніч музеїв». Міські галереї, культурні центри та майстерні підготували виставки, концерти, екскурсії тощо.

Цього року в «Ночі музеїв» беруть 24 заклади, повідомив координатор акції, заступник директора Харківської муніципальної галереї Алесь Томах.

Музеї, галереї, культурні центри та майстерні підготували виставки, концерти, екскурсії тощо.

Муніципальна галерея запрошує на виставку київського фотографа АніЗур: дівчина три місяці розвішувала оголошення із проханням зателефонувати їй і розповісти, які слова хочеться чути від коханих. На основі почутого вона створила проект і перформанс. Також у галереї покажуть короткометражний фільм «Транзит Сан-Франциско — Харків».

Літературний музей головною темою обрав культурну революцію 20-х років минулого століття. У програмі — дитячий спектакль і арт-роботи про супергероїв 20-х, майстер-клас з креативного письма, виступи поетів, ігри «Будинок слово» і «Літературна мафія».

Фото: facebook.com/litme.ua

Художній музей запланував серію екскурсій-лекцій «Полотна розкривають таємниці» та авторську екскурсію директора музею, яка розповість про свої улюблені експонати. Відвідувачам запропонують самим створити графічні роботи, взяти участь у конкурсі музейного селфі.

Історичний музей обіцяє розповісти про розкопки харківських археологів, історію одягу, мандрівників минулих століть. На майдані Конституції, біля будівлі музею, проходитимуть майстер-класи, лицарський турнір, інтерактивна екскурсія «Українське весілля».

У музеї «Обереги музичної Харківщини» дадуть пограти на різних інструментах і включать грамофон 1873 року. Музей жіночої та гендерної історії запрошує пройти авторську гру «Крізь скляну стелю» про боротьбу за права жінок. Музей Реріха — взяти участь у майстер-класі з японського малюнка. Музей видатних харків'ян імені Шульженко влаштує концерт харківських бардів.

Програму також можна завантажити на смартфон за допомогою QR-коду, який є на всіх афішах «Ночі музеїв».

«Ніч музеїв» — міжнародна акція, присвячена Дню музеїв. Вона проводиться щорічно в третю суботу травня у 42 країнах Європи. У Харкові «Ніч музеїв» проходить з 2009 року.

Читайте MediaPort у Telegram