Сумську ОДА очолив колишній заступник Добкіна та Балути

Головою Сумської обладміністрації став Василь Хома, який працював заступником голови Харківської ОДА у 2010-2014 роках.

Про призначення повідомили у пресслужбі Офісу президента.

«Президент України Володимир Зеленський призначив Василя Хому головою Сумської обласної державної адміністрації», — кажуть в ОПУ.

Відповідний указ №509/2020 глава держави підписав 23 листопада.

Василю Хомі 54 роки, від родом зі Львівщини. У 1985-1987 роках служив у війську, брав участь у бойових діях в Афганістані, йдеться в біографії посадовця на його персональному сайті.

У 1994-му закінчив з відзнакою Харківський юридичний інститут (нині — Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), після чого пішов працювати юрисконсультом до Харківської міської ради. У 1998 році був обраний її депутатом.

У 2002-2005  роках був радником з політичних і правових питань голови Харківської ОДА, очолював Координаційний комітет боротьби з корупцією і організованою злочинністю, з 2005 по 2010 рік очолював раду директорів ТДВ «Міжнародна страхова компанія».

З квітня 2010 року по листопад 2014 року Василь Хома працював на посаді заступника голови — керівника апарату Харківської обласної державної адміністрації. Він прийшов у ХОДА після призначення її керівником Михайла Добкіна, а потім залишився в команді його наступника Ігоря Балути.

У жовтні 2014-го Хома подав у відставку незадовго до набуття чинності законом «Про очищення влади» — і, як розповідав Балута, звільнявся не за люстрацією, а з формулюванням «за згодою сторін».

Фото: khoma.info

Після звільнення з ОДА Василь Хома очолив ревізійну комісію «Міжнародної страхової компанії», а у 2015-му отримав другу вищу освіту — за спеціальністю «державне управління» в Харківському регіональному інституті Національної академії держуправління.

За 2019 рік він задекларував 161 тис. 95 грн заробітної плати та 2 млн 683,5 тис. грн доходу від відчуження рухомого майна та цінних паперів.   

Посадовець має почесне звання «Заслужений юрист України». Нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» та орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.  

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.