Web Analytics

Судді Вищого антикорупційного суду склали присягу

До Вищого антикорупційного суду і його Апеляційної палати загалом призначили 38 суддів. Серед новопризначених — п'ятеро харків'ян.

Новопризначені судді Вищого антикорупційного суду склали присягу 11 квітня, повідомляє прес-служба Ради суддів України.

Зокрема, призначено 27 суддів Вищого антикорупційного суду та 11 суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Після церемонії голова Ради суддів Олег Ткачук зазначив, що метою зовнішньої незалежності суду є «забезпечення авторитету судової влади, рівності всіх учасників правовідносин перед законом, неупереджений та безсторонній розгляд кримінальних проваджень і юридичних спорів».

«Як на мене, суддівське самоврядування є основним принципом організації управління судовою владою та гарантією незалежності суддів. Судді повинні усвідомити свою особисту відповідальність не лише за рішення, але й за те, як працює судова влада загалом. Це дуже важливий аспект роботи, адже від того, чи незалежний суддя, чи має він процесуальну недоторканість, залежить те, чи може він справедливо та неупереджено вирішити ту чи іншу справу. Для суспільства та для кожної окремої людини дуже важливо, щоб саме так і відбувалося і в Антикорупційній інституції», — звернувся до новопризначених суддів Ткачук.

Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи Режі Брійя зауважив, що для України важливо продовжувати судову реформу, передає «Укрінформ». Він зазначив, що перетворення є «безпрецедентними», їх визнає і підтримує міжнародна спільнота.

«Створення нових установ — це дійсно важливий результат. Зокрема, нещодавно був створений Верховний Суд. Він якісно розглядає дуже багато питань. І я сподіваюсь, що найближчим часом Антикорупційний суд розпочне розгляд справ», — сказав Брійя.

Він додав, що Рада Європи має намір і надалі допомагати у реформі судової системи.

Фото: Facebook/highcouncilofjustice

Як повідомляє «Бі-бі-сі», до нового органу увійшли вже практикуючі судді, адвокати, юристи-науковци. П’ятеро з новопризначених суддів — з Харківської області. З них четверо увійшли до Вищого антикорупційного суду, один — до його Апеляційної палати.

Суддями Вищого антикорупційного суду стали:

  • Олена Танасевич — суддя Печенізького районного суду Харківщини. Вона закінчила харківську юридичну академію, присягу судді склала в 2012 році. Танасевич отримала найвищі бали на відборі до антикорупційного суду.
  • Олег Ткаченко — харківський адвокат, колишній працівник правоохоронних органів.
  • Олег Федоров — ще один адвокат з Харкова. Він працює у цій сфері з 2005 року.
  • Ярослав Шкодін — також був адвокатом. Мешкає та працює у Харкові.

До Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду увійшов Ігор Панаід — суддя Чугуївського районного суду Харківщини. Раніше він займався бізнесом, працював в органах міської влади Харкова.

Верховна Рада України ухвалила закони «Про вищий антикорупційний суд» і «Про утворення Вищого антикорупційного суду» у червні 2018 року. На створенні Антикорупційного суду наполягали іноземні партнери України, в тому числі Міжнародний валютний фонд.

Читайте MediaPort у Telegram