Web Analytics

Суд заарештував нардепа Дубінського, підозрюваного в державній зраді: подробиці справи

Правоохоронці оголосили народному депутату Олександру Дубінському підозру в державній зраді та участі у злочинній організації. Нардеп звинувачення відкидає. Суд відправив його під варту на два місяці.

Про оголошення Дубінському підозри 13 листопада повідомили у Службі безпеки України.

«Служба безпеки та ДБР зібрали докази державної зради з боку народного депутата України, який здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь рф. За матеріалами слідства, він мав позивний «Буратіно» і входив до складу злочинної організації, яку сформувало Головне управління Генштабу Збройних сил росії (відоме як ГРУ)», — йдеться в повідомленні.

За твердженням СБУ, головне завдання цієї організації — розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація держави на міжнародній арені.

«За це учасники угруповання отримували гроші від воєнної розвідки рф. За наявними даними, фінансування мережі сягало понад 10 млн доларів», — зазначає Служба безпеки.

У СБУ заявляють, що Олександр Дубінський «поширював фейки про вище військово-політичне керівництво» України, як-от — про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2019 році.

Фото: СБУ

Правоохоронці зазначають, що злочинну організацію створив заступник начальника російського ГРУ Володимир Алєксєєв — як агентурну мережу в Києві. Керував нею з росії його заступник Олексій Савін.

За даними слідства, крім Дубінського до групи входив екснардеп Андрій Деркач, який напередодні повномасштабного вторгнення рф виїхав за кордон. Раніше йому також оголосили підозру в державній зраді та участі в діяльності злочинної організації.

Ще одним учасником СБУ називає колишнього прокурора Костянтина Кулика, який теж за кордоном. «Під час проведення інформаційних диверсій проти нашої держави Кулик публічно займався псевдоправовим «обґрунтуванням» фейків на користь Кремля», — зауважують у Службі безпеки.

Діяльність організації в Києві, за даними правоохоронців, координував експомічник Деркача, колишній співробітник ГРУ часів СРСР Ігор Колєсніков. Він вже засуджений і відбуває покарання за державну зраду.

Олександр Дубінський. Фото зі сторінки у Facebook

Олександру Дубінському оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній).

Нардепу загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна. 

 

14 листопада в Державному бюро розслідувань повідомили, що Печерський районний суд Києва вирішив заарештувати Дубінського.

«За рішенням суду депутат щонайменше 60 днів проведе під вартою без альтернативи внесення застави. Суд визнав підозру обґрунтованою, а докази достатніми», — зазначають у ДБР.

 

Олександр Дубінський звинувачення відкидає.

«У наведених аргументах сторони обвинувачення немає жодного факту, які свідчили б про здійснення мною державної зради. Усі ці сфальсифіковані обвинувачення ґрунтуються на показах людини, яка півтора роки тому пішла на угоду зі слідством у справі Деркача», — сказав він

Нардеп називає матеріали справи сфальшованими.

«Зараз відбувається політичне переслідування за критику влади, яку я здійснюю протягом своєї депутатської діяльності», — заявив він.

До цього Дубінському також оголошували підозру у виїзді за кордон на основі неправдивих відомостей. Тоді він назвав звинувачення проти себе спробою замаскувати «корупційні скандали та складності на фронті».


Андрій Деркач, який також фігурує у справі, був позафракційним депутатом Верховної Ради. У СБУ стверджували, що він «входив до агентурної мережі Головного управління Генштабу РФ, яка мала допомагати окупантам у захопленні України». Проти екснардепа також запровадили санкції у США: слідство вважає, що він причетний до втручання у президентські вибори.

У січні 2023 року президент Володимир Зеленський позбавив Деркача громадянства України.

Блок новин за темою