Web Analytics

Суд викликає експертів у справі про ДТП на Сумській для розгляду відводу

Повторний відвід експертам Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса, які проводили автотехнічні експертизи, заявив захисник Дронова Сергій Перепелиця.

Про це повідомляє кореспондент «МедіаПорту» з зали суду.

На думку Перепелиці, висновок дніпровських експертів, які встановили, зокрема, швидкість Lexus, свідчить про некомпетентність харківських експертів. Тому він просив про відвід останніх.

«Я не вимагаю від суду оцінки доказів, будь-якого доказу. Я кажу, що ми встановили фактичні дані, що вони є конкретною підставою для того, щоб стверджувати про певну некомпетентність, упередженість експертів. Жоден експерт, якого ми допитували в рамках даного кримінального провадження, не прийшов і не пояснив, що він зробив, як він зробив, який метод використовував, чому він це робив і чому дійшов певного висновку», — заявив захисник.

Проти відводу виступили представники обвинувачення, захист Зайцевої, більшість потерпілих і їхніх представників.

На виконання вимог Кримінального процесуального кодексу суддя Віктор Попрас ухвалив викликати експертів для розгляду відводу у їхній присутності на наступне засідання. 

Перепелиця також просив суд дати можливість допитати у суді дніпровських експертів. Він пообіцяв спробувати забезпечити їхню явку на наступне засідання. 

Сторона обвинувачення, захисники Зайцевої заперечували проти допиту дніпровських експертів, посилаючись на відсутність у експертів відповідної кваліфікації. Більшість потерпілих та їхніх представників також виступили проти задоволення заяви, вважаючи це затягуванням процесу. Підтримали заяву Перепелиці потерпілі Оксана Нестеренко, Ігор Берченко, представниця потерпілих Берченко-Євтєєвих Лариса Матвєєва.

Суд у задоволенні цієї заяви відмовив. Наступне засідання призначене на 30 січня.

Захисник Дронова вже заявляв відвід експертам з автотехніки у листопаді 2018 року. Суд відмовив. Експертизу Дніпропетровського НДІ, проведену за заявою захисту Дронова, долучили до справи у грудні. Висновки установи підтверджують порушення правил обома водіями. Але на відміну від харківських експертів, дніпровські встановили середню швидкість Lexus Олени Зайцевої (106,4 км/год), а також факт можливості уникнення нею ДТП — як при визначеній під час дослідження середній швидкості, так і при допустимій у межах міста.

Сьогодні ж Перепелиця клопотав про виклик для допиту у суді слідчого у справі Ігоря Волкова. «Як з матеріалів кримінального провадження, так і з показань експертів, спеціалістів, лікарів, вбачається наявність однієї спільної причинної ознаки бездіяльності, а саме незаконних, незрозумілих та необґрунтованих дій слідчого Волкова, які привели до неможливості встановити низку обставин, які мають значення для кримінального провадження», — заявив захисник Дронова. 

Суд у допиті слідчого відмовив, посилаючись, зокрема, на встановлені межі судового розгляду.