Web Analytics

Суд у Харкові почав розглядати справу щодо тарифів на проїзд у метро

У Харківському окружному адміністративному суді відбулося засідання у справі про оскарження підвищення тарифів на проїзд у метро. Позов подала громадська організація «Харківський антикорупційний центр».

На засідання прийшли представники позивача — «Харківського антикорупційного центру», відповідача — виконкому Харківської міської ради, а також третьої особи у справі — комунального підприємства «Харківський метрополітен».

Представник позивача Ігор Черняк попросив суд роз'яснити ухвалу про забезпечення позову. За його словами, ухвала мала тимчасово зупинити дію нових тарифів, проте вона не виконується.

Суддя Андрій Зінченко відповів, що цю ухвалу нині оскаржують в апеляційному суді, роз'яснення нададуть після апеляції.

Представники відповідача подали клопотання про залучення в якості третьої особи Державної регуляторної служби України, позицію якої враховували у міськраді при прийнятті рішення про підвищення вартості проїзду.

«Ми вважаємо обов’язковою участь Державної регуляторної служби в якості третьої особи», — сказав представник виконкому Костянтин Прокоп’єв.

Позивачі заперечували проти залучення Державної регуляторної служби. На думку Черняка, відповідач намагається затягнути розгляд справи.

Клопотання про залучення Державної регуляторної служби суд відхилив. У засіданні оголосили перерву до 19 березня.

Розгляд справи щодо тарифів на проїзд у трамваях і тролейбусах суд має почати 15 березня.

Онлайн-трансляцію сьогоднішнього засідання здійснював телеканал UA: Харків у Facebook.

Виконком Харківської міськради 6 лютого підвищив вартість проїзду в метро до 8 грн, у трамваях і тролейбусах — до 6 грн. Рішення оскаржує громадська організація «Харківський антикорупційний центр». За її заявами суд призупинив дію рішень виконкому. Однак 20 лютого виконком затвердив їх у новій редакції, а 27 лютого рішення виконкому підтримали на сесії депутати Харківської міської ради. Пасажирів наразі перевозять за підвищеними тарифами.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо невиконання судового рішення. Обласне відділення Антимонопольного комітету також провело перевірку щодо нових тарифів на проїзд у метро, за результатами якої заявило про можливі порушення. 

Читайте також: «Прошу не чекати, поки папка з доказами переповниться»: прокурор про тарифи

Читайте MediaPort у Telegram