Суд скасував протокол про вибори до Харківської міськради: що обіцяє заступник мера

Харківський окружний адміністративний суд частково задовольнив позов щодо скасування нового протоколу міської ТВК з результатами виборів до міськради.

Рішення оголосили 17 листопада, повідомляє «Суспільне». Суд вирішив частково задовольнити позов кандидата у депутати Харківської міської ради від «Слуги народу» Олексія Ваца, який вже вдруге вимагав скасувати протокол міської ТВК з результатами виборів до міськради.

«Позов задовольнили частково, протокол від 14 листопада скасували та зобов’язали вчинити визначені рішенням суду дії», — розповів представник міської ТВК у суді Антон Мартиненко.

Водночас суд відхилив вимоги зобов‘язати ТВК визнати вибори такими, що не відбулись, та призначити повторне голосування.

Рішення ще не набуло чинності. Сторони мають два дні, аби подати апеляцію.  

Харківський окружний адміністративний суд. Фото: oblrada.kharkov.ua

Позивач Олексій Вац заперечує, що позивається до міської ТВК задля того, щоб відтягнути реєстрацію депутатів та сесію міськради. Обгрунтовуючи свій перший позов, він посилався на порушення міською виборчою комісією закону. Щодо другого Вац зазначив: «Є питання дотримання строків перш за все, виконання того рішення, яке було до цього».

Судові рішення щодо скачування протоколів ТВК прокоментував перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов. За його словами, вибори вважаються дійсними, завершеними, і про жодні перевибори не йдеться — тим більше, що в рішенні судів про це не сказано.

«Я хочу заспокоїти містян і сказати, що нічого страшного не відбувається, це юридична колізія. Було рішення суду щодо скасування протоколу, було нове засідання, був ухвалений новий протокол, і так може тривати нескінченно. Це не вплине на забезпечення життєдіяльності міста Харкова. Що буде далі, якщо будуть в силі ці рішення судів? Депутатський корпус працює в старому складі і проводить сесії. Виконавчий комітет діє, міська рада діє», — каже Терехов.

Ігор Терехов. Фото: city.kharkov.ua

На його думку, «деякі політичні сили, які не отримали бажаного результату», хочуть затягнути цей процес.

Перший заступник мера також зазначив, що закон забороняє перераховувати голоси в дільничних виборчих комісіях після того, як результати передали до ТВК. При цьому судові органи вже двічі ухвалювали рішення щодо перерахунку, не пояснюючи, яким чином їх потрібно виконати, виходячи з норм закону.

«Тому ми звернулися до судових інстанцій, які ухвалювали такі рішення, щоб вони роз'яснили, як виконати рішення суду. Відповідей, на жаль, не отримали», — розповів Ігор Терехов.

Перший зі скасованих рішенням суду протоколів тервиборчкому був підписаний 5 листопада, другий — 14 листопада. Міська ТВК вже двічі публікувала список депутатів, обраних за підсумками виборів 25 жовтня.

За підсумками місцевих виборів 25 жовтня представники «Блоку Кернеса — Успішний Харків» отримали 34 місця у міськраді, «ОПЗЖ» — 19, «Європейської солідарності» та «Слуги народу» — по дев'ять, «Партії Шарія» — сім, «Блоку Світличної «Разом!» — шість.

Фото на головній: Харківська обласна рада

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.