Web Analytics

Суд скасував підозру Мусєєву в державній зраді

Пред'явлена Службою безпеки України підозра депутату Харківської міськради, екс-главі Адміністрації Холодногірського району Харкова Максиму Мусєєву скасована судом. 

Рішення про скасування підозри Київський районний суд ухвалив 21 травня, повідомив Максим Мусєєв на cвоїй сторінці у Facebook. У Єдиному державному реєстрі судових рішень ухвала (cт. 111 — державна зрада) не оприлюднена.

«Суд, вивчивши матеріали справи, визначив, що доказів моєї провини просто немає, і виніс відповідне рішення. Однак прокуратура подала апеляцію, яка до цього дня розглядається», — написав він.

Мусєєв навів витяг із судового рішення:

«На час розгляду скарги не надано доказів того, що Мусєєв М.С. був завербований, тобто відсутні будь-які дані, що вказували б на факт вербовки Мусєєва М.С., контакт з ним представника ФСБ, інше.

Заява […], яка стала підставою для внесення відомостей до ЄРДР, не містить жодних даних про те, від кого конкретно заявник тримав інформацію по те, що Мусєєв М.С. був завербований співробітниками ФСБ,чим підтверджується і на чому ґрунтується ця ймовірність.

Вказана особа та його родичі, на яких […] посилається у заяві, в ході досудового розслідування допитані не були. Заявник не попереджався про кримінальну відповідальність за ст. 383 Кримінального кодексу України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Посилання сторони обвинувачення на неможливість допиту […] через перебування його та його родичів на території АР Крим жодним чином не підтверджені.

Разом з тим, з протоколу допиту свідка [….] Від 27.9.2018 вбачається, що він не отримував вказівок від Мусєєва СМ.С. щодо збирання будь-якої інформації, зустрічей із підозрілими особами, виконання будь-яких інших вказівок, які можуть зашкодити державі Україна. Також він не отримував від Мусєєва М. С. прохань або вказівок на передачу посилок, документів, іншої кореспонденції».

У Єдиному державному реєстрі судових рішень 19 червня оприлюднена ухвала Касаційного кримінального суду щодо клопотання захисника Муєєва Юрія Вишневецького про направлення провадження від 11 серпня 2018 року до іншого апеляційного суду.

«До Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду в порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України надійшло клопотання захисника Вишневецького Ю.О. про направлення кримінального провадження за апеляційною скаргою прокурора Харківської області на ухвалу слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 21 травня 2019 року, якою скасовано повідомлення про підозру ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України, з Харківського апеляційного суду до іншого суду апеляційної інстанції», — зазначається в документі.

Вишневецький мотивував клопотання тим, що його підзахисний «має свої опозиційні політичні погляди та свою публічну критику влади України, зокрема правоохоронних структур Харківської області». Захисник вважає, що ці обставини «унеможливлюють забезпечення неупередженості суду».

Касаційний кримінальний суд відмовився задовольнити клопотання.

«Доводи захисника про необхідність направлення кримінального провадження до іншого апеляційного суду з підстав можливої упередженості суддів є неприйнятними, оскільки (у разі доведеності такого факту) це може бути підставою для можливого відводу цих суддів, а не для передачі кримінального провадження в порядку ст. 34 КПК», — йдеться в ухвалі.

Фото: Facebook/Максим Мусєєв

Чи повертатиметься до Харкова і коли, Мусєєв коментувати кореспонденту «МедіаПорта» у Facebook відмовився, у зв'язку із «тиском з боку силових структур». 

Максим Мусєєв очолював Адміністрацію Холодногірського району (раніше — Ленінського) з 2012 року.

На початку жовтня 2018 року стало відомо, що Служба безпеки України оголосила голові адміністрації Холодногірського району підозру в державній зраді. За версією СБУ, в 2015 році в Криму Мусєєва завербувала Федеральна служба безпеки Росії. Сам чиновник звинувачення заперечує і називає сфабрикованими. Київський райсуд Харкова оголосив Мусєєва в розшук на території України і міжнародний розшук.

Пізніше в міськраді повідомили, що міський голова Геннадій Кернес тимчасово відсторонив Мусєєва. Наприкінці грудня мер розповів, що Мусєєв звільнений.

Читайте MediaPort у Telegram