Web Analytics

Суд розгляне питання тарифів у Харкові: міськрада каже, все законно

Сьогодні суд має розглянути заяви про забезпечення позовів представників громадськості до виконкому щодо рішення про підвищення тарифів на проїзд у метро, трамваях і тролейбусах. У Харківській міській раді не бачать підстав для його скасування. 

Процедура затвердження нових тарифів була проведена «у відповідності до усіх необхідних законодавчих норм», заявив 18 лютого заступник міського голови Михайло Фатєєв.

«Тариф, який був прийнятий виконавчим комітетом Харківської міської ради, підготовлений і прийнятий в суворій відповідності з порядком затвердження тарифів в підземному і наземному електротранспорті. Всі необхідні процедури були дотримані, і причин, за якими можна оскаржити ці рішення, я не бачу», — сказав Фатєєв.

Як додав директор Юридичного департаменту міськради В'ячеслав Басараб, доцільність підвищення й усі розрахунки щодо нової вартості проїзду, які надали комунальні підприємства «Тролейбусне депо №2», «Тролейбусне депо №3», «Жовтневе трамвайне депо», «Салтівське трамвайне депо» і «Харківський метрополітен», заздалегідь перевірили у профільних департаментах мерії.

Причинами підвищення стало подорожчання електроенергії, матеріалів для ремонту і технічного обслуговування, зростання прожиткового мінімуму і мінімальної зарплатні. За 2018 рік збитки КП «Харківський метрополітен» склали 160 млн грн, кажуть у мерії. 

Згідно з процедурою, проекти цих рішень підлягали громадському обговоренню. Більше місяця ці документи були розміщені на офіційному сайті міської ради, для того щоб мешканці Харкова могли внести свої пропозиції та зауваження, які б були враховані при затвердженні тарифів. За цей час ніяких пропозицій і зауважень від мешканців міста не надійшло», — наголосив Басараб.

За словами Фатєєва, харків’ян заздалегідь повідомили про підвищення цін, і напередодні подорожчання пасажири масово поповнювали проїзні картки на метро — загалом на суму близько 17 млн грн за день до введення в дію нових тарифів.

За інформацією міськради, пільгами на проїзд в наземному електротранспорті користуються 63% пасажирів, в метро — 20%.

Рішення виконкому про підвищення тарифів оскаржує в суді громадська організація «Харківський антикорупційний центр». Сьогодні в Харківському окружному адміністративному суді розглядатимуть дві заяви про забезпечення позовів, в яких йдеться про призупинення рішень щодо підвищення вартості проїзду до рішення суду по суті. 

Як зазначається на сайті суду в переліку справ, призначених для розгляду, о 14.00 суддя Олена Шляхова розглядатиме заяву про забезпечення позову щодо підвищення вартості проїзду в трамваях і тролейбусах. О 16.00 суддя Андрій Зінченко розглядатиме заяву про забезпечення позову щодо тарифів на проїзд у метро.

Фото: oblrada.kharkov.ua

Одночасно Об’єднана профспілкова організація Харківського метрополітену сьогодні має намір вийти на мітинг на підтримку законності прийняття рішення щодо тарифів на проїзд. Як повідомили у міській диспетчерській службі «1562», через це сьогодні забороняється паркування машин на майдані Свободи, в районі будинку №6, де розташований суд. Проїзд буде обмежений до 12.00, повідомляють у диспетчерській службі.

Разом з тим, як уточнив речник метрополітену Олексій Бітнер, профспілка подала заявку на акцію у період між 12.00 та 18.00. 

Тарифи підвищилися з 7 лютого. Проїзд у метро коштує 8 гривень, у трамваях і тролейбусах — 6 гривень.

У Харківському територіальному відділенні Антимонопольного комітету заявили, що перевірять дотримання порядку при визначенні тарифу на проїзд у метро. 

Читайте MediaPort у Telegram