Web Analytics

Суд покарав Кернеса грошовим стягненням за неявку

Майже дві тисячі гривень має заплатити Харківський міський голова Геннадій Кернес, обвинувачений у справі, яку розглядає Полтавський апеляційний суд, за неявку до суду без поважних причин. 

На сьогоднішнє засідання до Полтавського апеляційного суду Геннадій Кернес знову не прибув. Електронною поштою повідомив, що підписує меморандум про модернізацію міста. 

Про підписання меморандуму повідомляється у Telegram Геннадія Кернеса. 

Прокурор просив застосувати до Геннадія Кернеса примусовий привід та застосувати грошове стягнення за неявку до суду без поважних причин. 

«Ухвалою суду від 13 вересня 2019 року частково задоволено клопотання прокурора та накладено на обвинуваченого Кернеса Г.А. грошове стягнення в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, в розмірі 1921 грн. в зв’язку з неявкою в судове засідання без поважних причин», — повідомляє пресслужба Полтавського апеляційного суду

Засідання вчергове перенесли — тепер на 18 жовтня. 

Розглянути апеляційні скарги на закриття справи не можуть вже рік. 


Наслідки неприбуття на виклик визначає ст. 139 Кримінального процесуального кодексу України. В разі, якщо обвинувачений не прибуває за викликом суду, до нього може бути застосоване грошове стягнення від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб або привід. 

«Ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим та оголошення його у міждержавний та/або міжнародний розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження», — передбачає ч. 5 ст. 139 КПК.


За 2018 рік Геннадій Кернес задекларував 851 370 гривень заробітної платні та більше 18 млн дивідендів. Грошові активи Кернеса, згідно декларації, становлять близько 70 млн грн. 

Читайте також: Полтавська битва Геннадія Кернеса: гра в довгу