«Старі політики обрали стару систему»: Зеленський про голосування в Раді

Президент України Володимир Зеленський вважає, що народні депутати чинного скликання хочуть «подовжити політичне життя».

Рішення Верховної Ради Володимир Зеленський прокоментував на своїй сторінці в Facebook.

«Верховна Рада провалила законопроект про зміну виборчого законодавства. Старі політики обрали стару систему, бо лише вона дає їм шанс подовжити політичне життя. Вони розраховують за гроші та гречку знову пролізти до Верховної Ради», — написав він.

Він додав, що, на його переконання, нардепи помиляються в цьому, і нагадав, що позачергові вибори до парламенту мають відбутися 21 липня.

Представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що Верховна Рада України «порушила домовленості», які були досягнуті під час консультацій між главою держави, керівництвом парламенту і лідерами фракцій і груп 21 травня.

«Президент Володимир Зеленський чітко заявив у своїй програмі, що він за відкриті списки, за новий Виборчий кодекс. За результатами вчорашніх домовленостей було запропоноване конструктивне рішення — це зниження прохідного бар’єра до 3%, а також виключення мажоритарної системи виборів», — уточнив Стефанчук.

Він зазначив, що запропонований варіант не найкращий, але ухвалити Виборчий кодекс наразі нереально. Також, додав він, у новій Верховній Раді ставитиметься питання про вибори за відкритими списками.

Фото: president.gov.ua

17 травня парламентська фракція «Народний фронт» вийшла з коаліції «Європейська Україна». Спікер Андрій Парубій заявив про припинення діяльності коаліції та додав, що, за Конституцією, від того дня у Ради є 30 днів, аби сформувати нову.

20 травня під час інавгураційної промови Президент Володимир Зеленький оголосив про розпуск Верховної Ради, а наступного дня підписав відповідний указ.

22 травня під час позачергового засідання парламенту спікер Андрій Парубій назвав це рішення «зневаженням Конституції та заведенням України в конституційну кризу». Він пообіцяв, що підтримає звернення народних депутатів до Конституційного суду з приводу указу про розпуск.

На засіданні планувалося розглянути подані Зеленським законопроекти щодо внесення змін до виборчого законодавства. Проте Рада не підтримала включення відповідних питань до порядку денного.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.