Web Analytics

Справу про пожежу в пансіонаті у Харкові передали до суду

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі про пожежу в пансіонаті «Золотий вік», внаслідок якої загинули 15 людей.

У справі – четверо обвинувачених, повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури. Це власник будівлі, де сталася пожежа, орендар і його дружина — директорка пансіонату, а також адміністратор, який координував роботу закладу, але не був офіційно працевлаштований.

Їх звинувачують у порушенні вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей — за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею — вісім років ув’язнення.

«Причиною пожежі стало порушення вимог пожежної безпеки, як при будівництві, так і при експлуатації будівлі», — зазначають у прокуратурі.

Обрання запобіжного заходу підозрюваним. Фото: khar.gp.gov.ua

Пожежа в будинку для літніх людей «Золотий час» у Харкові сталася 21 січня. Тоді загинули 15 підопічних закладу, ще п’ятеро зазнали травм. Пізніше один із врятованих підопічних помер у хоспісі.

Суд арештував чотирьох підозрюваних. 

За висновком урядової комісії, пожежу спричинило «грубе та свідоме порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки», а також підключення будинку до електро- та газопостачання без отримання спеціальних дозволів. Будівля не була пристосована для проживання літніх людей, заклад не мав кваліфікованого медичного персоналу і не був внесений до Реєстру надавачів соціальних послуг.

Фото на головній: Павло Пахоменко