Web Analytics

Справу податковиці з Ізюма, підозрюваної у держзраді, скерували до суду

Правоохоронці передали до суду справу працівниці податкової служби з Ізюма Харківської області, підозрюваної у державній зраді. За даними слідства, вона добровільно погодилася співпрацювати з російськими загарбниками, здавала їм патріотично налаштованих жителів громади.

До повномасштабного вторгнення РФ жінка була ревізором-інспектором у податковій Ізюма, розповіли у Державному бюро розслідувань.

За даними слідства, після захоплення Ізюму вона пішла на співпрацю із загарбниками: почала підбирати кадри та оформлювати охочих на роботу в окупаційні «адміністративні органи». Також — брала участь у пропагандистських заходах і створенні сюжетів для російських ЗМІ.

«Також жінка допомагала організовувати фільтраційні заходи, шукала місцевих патріотів України, які становили загрозу окупантам», — зазначають у ДБР.

Після контрнаступу Збройних сил України загарбники залишили жінку в Ізюмі. Вона переховувалася, поки її не затримали. Наразі жінка під арештом.

Фото: dbr.gov.ua

Як додають у Харківській обласній прокуратурі, обвинувальний акт склали за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання, яке вона передбачає — довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Справу розглядатиме Ленінський районний суд Харкова.


Правоохоронці завершили розслідування й щодо колишньої поліцейської з Куп’янського району Харківщини, яку також підозрюють у державній зраді. Жінку судитимуть заочно.