Web Analytics

Справа про стрілянину в «Рості»: представник потерпілої проситиме перекваліфікації

Потерпіла сторона клопотатиме про перекваліфікацію обвинувачення, пред'явленого працівнику поліції охорони Євгену Погуляці, який смертельно поранив відвідувача супермаркету «Рост» у Харкові в грудні 2018 року

Про це сьогодні у Київському районному суді журналістам розповів Зиновій Галаван, представник матері загиблого Микити Комара, повідомляє кореспондент «МедіаПорту».

«Ми не погоджуємося з кваліфікацією. Там ст. 118 — вбивство при переслідуванні злочинця, а я особисто вважаю, що це в чистому вигляді вбивство... Тому що в матеріалах справи є документ, яким справа відносно Комара закрита за відсутності в його діях складу злочину. Якщо складу злочину в Комара немає, тоді кого він переслідував? Злочинця нема. Стріляв у людину, не злочинця. Це значить ст. 115 — вбивство», — сказав представник потерпілої.

На питання, коли він подаватиме таке клопотання, Галаван відповів: «Коли прийде час».

Зиновій Галаван з потерпілою Світланою Комар (праворуч)

Ст. 118 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця) передбачає покарання — до трьох років обмеженням волі або до двох років ув'язнення. 

Ст. 115 ККУ (Умисне вбивство) — до 15 років позбавлення волі. 

Поліцейського охорони обвинувачують за двома статтями: окрім ст. 118, інкримінують ч. 2. ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень), яка передбачає до 8 років позбавлення волі. 

Обвинувачення в суді підтримує прокурор Генеральної прокуратури України Денис Ковін. Обвинувального акту прокурор ще не зачитав. Коментувати справу журналістам відмовився. 

Засідання у справі мало відбутися сьогодні, але його відклали через неявку усіх трьох захисників обвинуваченого. Адвокати заздалегідь попередили суд про свою відсутність — з причин хвороби, участі в інших засіданнях.

Разом з Євгеном Погулякою на засідання прийшла його мати та група колег-поліцейських.

На подвір'ї суду мати загиблого і мати обвинуваченого посварилися.

«Барига, вів його у підсобку! Здирник!» — кричала Світлана Комар.

«Не вів він його у підсобку!» — відповіла мати Євгена Погуляки Галина.

Наступне засідання суд призначив на 7 листопада.

Читайте такожЯ розумів, що він мене зараз вб'є — поліцейський, обвинувачений у стрілянині в «Рості»