Web Analytics

Спікером Верховної Ради став Разумков

Під час першого засідання парламенту дев’ятого скликання народні депутати обрали голову Верховної Ради та його заступників.

Під час першого засідання парламенту дев’ятого скликання народні депутати обрали голову Верховної Ради та його заступників.

Під час засідання фракція «Слуга народу» запропонувала кандидатуру Дмитра Разумкова.

«Інших пропозицій не надійшло», — зазначив член тимчасової президії парламенту Руслан Стефанчук.

Представник фракції «Європейська солідарність» Артур Герасимов нагадав, що за регламентом перед обговоренням кандидатури спікера необхідно роздати депутатам відповідні матеріали. На це Стефанчук зазначив, що це питання до апарату ВР, і висловив надію, що його невдовзі вирішать.

Після обговорення кандидатуру Разумкова поставили на голосування. За інформацією, що відобразилася на табло Верховної ради, її підтримали 382 депутати, проти висловилися 26. Ніхто не утримався, проте 11 не голосували.

Фото: кадр трансляції каналу «Рада»

Пізніше Дмитро Разумков повідомив, що картки Артура Герасимова й Ахтема Чийгоза, за їх заявами, не спрацювали під час голосування — обидва були проти. Ці голоси також зараховано.

Руслан Стефанчук та Дмитро Разумков. Фото прес-служби ВР

На посаду першого заступника голови Верховної Ради фракція «Слуга народу» висунула кандидатуру Руслана Стефанчука. Інших кандидатур не було.

«За» проголосували 330 нардепів. Ще 26 висловилися проти, 40 утримались, 20 не голосували.

На посаду заступника голови парламенту висунули чотири кандидатури. Фракція «Європейська солідарність» запропонувала Мустафу Джемілева, «Батьківщина»  Олену Кондратюк, «Опозиційна платформа  За життя»  Нестора Шуфрича, депутатська група «За майбутнє»  Ірину Констанкевич.

Під час рейтингового голосування найбільше голосів (290) отримала Олена Кондратюк. Мустафа Джемілев  59, Ірина Констанкевич  49, Нестор Шуфрич  48.

Олена Кондратюк в президії. Фото прес-служби ВР

Після цього спікер поставив на голосування питання щодо обрання Олени Кондратюк заступником голови Верховної Ради. «За» проголосували 318 нардепів, «проти»  жодного. Ще 37 утрималися, 59 не голосували.

Читайте MediaPort у Telegram