Web Analytics

Сокуренко розповів, чому спецпідрозділ не встиг на місце захоплення заручниці

Після повідомлення про захоплення заручниці у Харкові начальник облуправління поліції Валерій Сокуренко задіяв спецоперацію «Грім», але спецпідрозділ не встиг прибути на місце події швидко. 

Про це Сокуренко повідомив у коментарі, розповсюдженому відділом комунікації поліції. 

«Підрозділ швидкого реагування виїхав з місця дислокації, але не встиг доїхати швидко. Враховуючи вранішний час, пробки, не встиг швидко добратися до місця події», — сказав начальник облуправління поліції.

Начальник карного розшуку Немишлянського відділу поліції вирішив діяти сам. Йому вдалося обміняти себе на заручницю і на якийсь момент відволікти озброєного ножем чоловіка. На опублікованому поліцією відео видно, що він запропонував нападнику запалити цигарку і за мить — спробував вибити ніж з його рук. Під час затримання поліцейський отримав ножове поранення. За словами Сокуренка, воно не загрожує життю. 

«Керівництво Національної поліції, Міністерства внутрішніх справ прийняло рішення заохотити його вогнепальною нагородною зброєю від імені керівництва МВС і подати подання на нагородження державною нагородою», — повідомив Сокуренко.

Жінка, яку звільнив поліцейський, не постраждала. Перелякалася — за словами Сокуренка, плакала і кричала. 

Затриманому 37 років, судимостей не має, притягувався до адміністративної відповідальності за вживання спиртних напоїв у громадських місцях. 

За інформацією поліції, випивав затриманий і напередодні — з жінкою, яку вдома начебто принижує і постійно сварить чоловік. Цього чоловіка після затримання заручниці нападник вимагав доставити на місце події, щоб «розібратися».

Затриманому готують оголосити підозру. За ч. 1 ст. 147 (захоплення заручника) та ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу) йому може загрожувати довічне ув'язнення.