Web Analytics

Скільки учасників Другої світової війни проживають на Харківщині

На обліку в органах соціального захисту населення в Харківській області станом на сьогодні перебувають 1763 людини, які брали безпосередню участь у бойових діях у Другій світовій війні.

Про це «МедіаПорту» повідомила начальниця відділу Департаменту соціального захисту населення Ольга Балєва.

За її словами, з 1763-х осіб:

  • 956 проживають у Харкові,
  • 807 – на території Харківської області.

За даними Департаменту, всього на Харківщині близько 55 тисяч ветеранів. До них належать учасники бойових дій (в тому числі учасники АТО (ООС), особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей померлих ветеранів, жертви нацистських переслідувань (на обліку їх 89), постраждалі учасники Революції Гідності.

Архів. Фото Павла Пахоменка

Цього року Кабмін передбачив виплати ветеранам війни та особам, на яких поширюється Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

За рахунок держбюджету Харківська область виплатить щорічну разову грошову допомогу ветеранам загальною сумою 79,2 млн грн. Наразі виплачено 76 млн грн. За рахунок обласного бюджету 493 особам з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій, які безпосередньо брали участь у Другій світовій війні і нині проживають в районах Харківської області, передбачили одноразову матеріальну допомогу в розмірі 2 тисяч грн. 

Читайте також: «Перша хвилина миру»: як у Харкові відзначатимуть 8 та 9 травня