Ситуація з COVID в Україні покращиться не раніше березня — інфекціоністка Голубовська

Лікарка-інфекціоністка, професорка Ольга Голубовська вважає, що Україна входить у найважчий епідсезон в умовах пандемії COVID-19.

Прогнози щодо епідемії Ольга Голубовська навела 22 жовтня на спільному брифінгу з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим.

«Цей сезон, в який ми входимо, напевно, буде найважчим з моменту виникнення цієї проблеми. Природно, оскільки зростає загальна кількість хворих. Тим більше, ми з вами прекрасно розуміємо, що дані офіційної статистики в інфекційній патології завжди відстають від реального поширення захворювання. Є деякі хворі люди з коронавірусною інфекцією, у яких негативний результат ПЛР. Це відбувається в усьому світі», — зазначила Голубовська.

За її словами, зростання захворюваності спричиняє значне навантаження на систему охорони здоров'я — перш за все за рахунок кількості важких пацієнтів.

«Протягом найближчих кількох місяців ми очікуємо зростання захворюваності. А вже ближче до березня, можливо раніше — ніхто цього не знає, можливо, ситуація дещо покращиться», — додала Ольга Голубовська.

Вона також зазначила, що COVID-19 — досить тривале захворювання, пацієнти можуть перебувати на лікарняному до місяця.

Голубовська наголосила, що Україна перебуває в осередку інтенсивної передачі інфекції, і всі громадяни мають сприймати себе як потенційно інфікованих і поводитися відповідно, особливо у в місцях скупчення людей.

Зранку 22 жовтня Міністерство охорони здоров'я повідомило про новий рекорд за кількістю нових випадків недуги — 7 053 за добу. До лікарень доправили 924 хворих. Померли 116.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Київ (631), Харківській (627), Одеській (600), Хмельницькій (381) і Дніпропетровській (363) областях», — кажуть у міністерстві.

Загалом в Україні коронавірусом інфікувалися вже 322 879 людей, з них 134 898 одужали, 6 043 — померли.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, в регіоні вже 30 902 підтверджені випадки COVID. Одужали 6 272 людини, померли — 479.

За добу найбільше випадків зафіксували в Харкові — 373. Значні показники також в Ізюмському (47), Балаклійському (41) і Первомайському (22) і Харківському (19) районах.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

З 19 жовтня Харків перебуває у червоній карантинній зоні.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.