Web Analytics

Шлях з окупації: шелтер у Зерновому на Харківщині за п’ять місяців прийняв понад тисячу українців

Транзитний прихисток допомагає людям, які виїжджають на підконтрольні Україні території через єдиний відкритий на кордоні з росією пункт пропуску Колотиловка-Покровка.

Про це «МедіаПорту» повідомили в пресслужбі міжнародної організації «Лікарі без кордонів».

Шелтер під Харковом відкрили наприкінці травня цього року. У ньому українська волонтерська ініціатива «Шлях України» за участі «Лікарів без кордонів» надають медичну, юридичну і психологічну підтримку людям, які вибралися з тимчасово окупованих територій.

«За добу через цей гуманітарний коридор з Бєлгородської області рф у Покровку Сумської області прибувають близько 100 людей. Переважно вони полишають окуповані території Донецької та Луганської областей. Близько 20% людей після перетину кордону їдуть із Сумщини до Харкова, де їм допомагають розміститися у транзитному пункті за 20 км від центру міста. У Зерновому вони лишаються на декілька днів, а потім їдуть до інших українських міст», — повідомили в організації.

Фото: пресслужба міжнародної організації «Лікарі без кордонів»

З травня до кінця вересня у Зерновому прихистили 1060 людей: в окупації дехто з них пережив насильство, інші виїхали через втрати внаслідок обстрілів.

У шелтері працюють психолог, соціальний працівник, медсестра.

Фото: пресслужба міжнародної організації «Лікарі без кордонів»

В Ізюмі Харківської області встановили нову модульну амбулаторію первинної меддопомоги. Вона тимчасово замінить зруйновану міську поліклініку.

Блок новин за темою
Фото: пресслужба міжнародної організації «Лікарі без кордонів»