Web Analytics

Щеплення від COVID: уряд чекає на 47 млн доз вакцини та оновлює карантинні правила

Кабмін розраховує, що вакцин проти коронавірусу в Україні буде достатньо, щоб цьогоріч щепити більшість дорослих українців.

До кінця року Україна отримає понад 47 млн доз вакцини від різних виробників, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 28 липня.

«За кошти державного бюджету буде привезено 20 млн доз вакцини від компанії Pfizer. Цієї кількості вакцин буде достатньо, щоб виконати завдання щодо повної вакцинації більшості дорослого населення України вже у 2021 році. Саме таке першочергове завдання стоїть перед Міністерством охорони здоров’я», — сказав прем’єр.

За його словами, кількість щеплень зростає щотижня. Наразі в Україні є майже 2900 пунктів щеплень та центрів вакцинації.  

Денис Шмигаль. Фото: kmu.gov.ua

Україна змінює карантинні правила перетину кордону, зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

«Особливому контролю підлягатимуть невакциновані іноземці та українці, які прибули з Російської Федерації та Індії. Якщо вони провели останні сім днів у цих країнах, вони підлягатимуть обов'язковій самоізоляції чи обсервації протягом 14 днів без можливості її дострокового припинення», — сказав він.

Ляшко зазначив, що новий штам коронавірусу «Дельта» наразі активно поширюється в Європі, у Росії зафіксовано значний спалах.

«Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, які набудуть чинності через сім днів після офіційної публікації, щоб знизити можливість поширення вірусу на території України. Також завдяки цим змінам ми зможемо проводити більш якісні епідрозслідування в разі виявлення носія», — пояснив міністр.

Крім того, пропонується повернути ПЛР-тестування для нещеплени українців та іноземців, які в'їжджають до країни. За словами Ляшка, громадяни України, які виїхали до набуття чинності постановою Кабміну, повернуться додому без перешкод. З набуттям чинності — продовжать безперешкодно перетинати кордон, якщо мають хоча б одне щеплення проти COVID.

Водночас, іноземці за відсутності повного курсу вакцинації матимуть пред’явити негативний результат тесту та страховий поліс.

«У разі відсутності повного курсу вакцинації в іноземця, хоча б однієї дози щеплення у громадянина України під час перетину кордону буде запропоновано встановити застосунок «Вдома». Ця програма почне контролювати самоізоляцію за 72 години, якщо за цей час людина не отримає негативний результат тесту на території Україна. У разі позитивного результату людина відправляється на самоізоляцію або лікування. За цей час починається епідрозслідування», — пояснив очільник МОЗ.

На Харківщині сьогодні є 20 центрів масової вакцинації, каже директор Департаменту охорони здоров’я Харківської обладміністрації Максим Хаустов.

«Працюємо над постійним збільшенням місць, де мешканці зможуть отримати щеплення. Наш медичний персонал, наші лікарі працюють фактично сім днів на тиждень. Тому постійно проводимо навчання мобільних бригад. Лікарні, які мають право скласти договір з НСЗУ щодо щеплення, надсилають нам заявки, ми їх навчаємо, видаємо сертифікати і вони беруться до вакцинації», — зазначив посадовець.

28 липня у Харкові відкрилися ще два центри, відтепер у місті їх сім.

«Ми спробували мінімізувати чергу, розділили процедуру запису і щеплення на блоки. На сьогодні все залежить ще й від того, чи будуть люди приходити з декларацією від сімейного лікаря, чи ні. Якщо людина приходить без декларації — час затягується вдвічі», — розповів Олександр Чупилко, директор торговельного центру, де надали приміщення для вакцинації.

Наразі тут є препарат Moderna. Незабаром будуть й інші вакцини.

Фото: kharkivoda.gov.ua

За даними Харківського центру контролю та профілактики хвороб, минулої доби, 28 липня, в регіоні щепили першою дозою 5497 людей, другою — 2558. Загалом — 199 953 першою, 110 735 — обома.

За добу в Україні щепили першою дозою 85 787 людей, другою — 57 747, звітують у Міністерстві охорони здоров’я.

Загалом одну дозу отримали 3 350 500, повністю імунізовані — 1 874 958.


В Україні 21 липня розпочався п’ятий етап вакцинації проти коронавірусної хвороби. У МОЗ запевняють, що отримати щеплення можуть усі охочі українці, старші за 18 років.