Web Analytics

Селищна рада на Харківщині пропонує заборонити продаж штучних квітів і вінків

Шевченківська селищна рада винесла на обговорення громади проект рішення про заборону торгівлі на території селища штучними квітами, пластиковими кошиками, вінками та іншими ритуальними товарами із пластику. 

Таким чином у селищній раді хочуть зменшити відходи та їх негативний вплив на навколишнє середовище, а також позбутися пластикових відходів на цвинтарях. 

«Пластикові вироби шкодять екології ще на етапі виготовлення сировини. При спалюванні цих виробів, відбувається великий викид канцерогенів в атмосферу. Крім того, час розкладу пластику триває десятиліття або добру сотню років», — пояснюють ідею у селищній раді.

Згідно проекту рішення, виконком пропонує внести зміни до Правил благоустрою території та:

  • заборонити продаж на території селища продукції з синтетичних полімерів (штучних квітів, вінків, корзини та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику);
  • з метою поліпшення зовнішньої естетики селища заборонити виносити для демонстрації за межі торгівельних приміщень вінки, пам’ятники, тощо та обмежити розміщення ритуальної символіки на дверях, вікнах, фасадах та прибудинкових територіях.

До 24 червня виконком селищної ради чекає на зауваження та пропозиції односельців. 

У Шевченковому також займаються утилізацією пластикових пляшок. 

Шевченкове — селище, центр району та селищної ради, розташоване на вододілі басейнів річок Великий Бурлук та Середня Балаклійка за 80 км на схід від обласного центру. Фото: shevselrada.gov.ua

«Рік тому Шевченківською селищною радою було придбано контейнери для збору пластикових пляшок. Придбані контейнери було передано в обслуговування комунальному підприємству Шевченківської селищної ради «Шевченківський Промінь 05» та встановлено: один на Шевченківському селищному ринку, три — на майданчиках зі збору побутових відходів житлового масиву п’ятиповерхівок. Працівниками комунального підприємства проводилась робота з обслуговування контейнерів та складуванню вторинної сировини, впродовж 5 місяців», — повідомляється на сайті селищної ради. 

28 травня на утилізацію здали 730 кг пластикових пляшок.