Web Analytics

СБУ відкрила справу на пропагандистку Медведчука

Служба безпеки України розслідує провадження щодо Діани Панченко — колишньої ведучої телеканалів, пов'язаних з підозрюваним у державній зраді народним депутатом Віктором Медведчуком. 

Кримінальну справу відкрили за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників), повідомила Служба безпеки України

«Згідно з матеріалами слідства, проросійські сюжети цієї журналістки маніпулюють свідомістю глядачів в інтересах рф. Серед іншого, мова йде про створений нею нібито документальний фільм про зруйнований росіянами Маріуполь, в якому, на думку слідчих, використовуються пропагандистські наративи ворога. Наразі тривають необхідні слідчо-оперативні заходи, призначені відповідні експертизи», — йдеться у повідомленні. 

За результатами оперативних заходів та експертиз вживатимуться «подальші заходи», вказує СБУ.


Діана Панченко працювала на проросійських каналах «NewsOne», «Перший незалежний», «UkrLive». У грудні 2022 року Панченко повідомила про поїздку до тимчасово окупованого Донецька, згодом оприлюднила відео про Донецьк та Маріуполь з вигідного для російських окупантів боку. Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з «Рухом Чесно» внесло Панченко до реєстру державних зрадників. 

Читайте також: 215 захисників в обмін на Медведчука: як звільнили українських захисників