Web Analytics

СБУ оголосила підозру підсанкційному бізнесмену Фуксу: що кажуть слідчі

Правоохоронці підозрюють бізнесмена, почесного харків'янина Павла Фукса у фінансових оборудках зі стратегічними підприємствами та систематичному ухиленні від сплати податків.

Про оголошення Павлу Фуксу підозри 16 травня повідомили у Службі безпеки України.

У СБУ вважають, що з 2018 року він незаконно заволодів активами українських компаній більш ніж на 100 млрд грн через підконтрольний холдинг.

«Як свідчать матеріали розслідування, холдинг підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити у збанкрутілих банках. Ділки за безцінь викуповували у банківських установ «кредитні зобов’язання» цих об’єктів, що надавало змогу втручатися у їхню господарську діяльність. Потім активи українських заводів та інфраструктурних об’єктів заморожували, блокували їхню діяльність чи доводили до банкрутства», — йдеться у повідомленні Служби безпеки.

Правоохоронці стверджують, що Фукс та його спільники «ретельно приховували джерела фінансування оборудок та реальних «замовників» через складні фінансові махінації, для цього використовували понад 100 афілійованих комерційних структур».

«Під час цих махінацій — отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків. Наприклад, лише від однієї з таких оборудок сума збитків державі сягає майже 100 млн грн», — кажуть у СБУ.

СБУ повідомила про підозру підсанкційному олігарху Павлу Фуксу Служба безпеки України викрила підсанкційного олігарха...

Опубликовано Служба безпеки України Вторник, 16 мая 2023 г.

 

За інформацією Офісу генерального прокурора, Павлу Фуксу та двом топменеджерам оголосили підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків).

Крім того, заарештовані:

  • корпоративні права та рахунки 101 компанії, які слідчі вважають задіяними в оборудках;
  • права вимоги за більш ніж 1600 викупленими кредитами;
  • понад 240 об’єктів нерухомості й транспортних засобів.

Частину заарештованого вже передали в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.

Доповнено: 

Павло Фукс назвав заяву Служби безпеки «безпідставною і пов’язаною виключно з особистою економічною зацікавленістю окремих осіб в керівництві СБУ та інших структур».

«Подібні дії є нічим іншим, ніж наклепом і спробою завдати шкоди моїй діловій репутації з мотивів, що ніяк не пов’язані з захистом інтересів держави та національною безпекою України», — йдеться у заяві, розміщеній у Telegram-каналі Фукса.


51-річний Павло Фукс родом з Харкова, але багато років жив і працював у росії. Мав російське громадянство, але стверджує, що відмовився від нього. Також казав, що вже не веде бізнес і не платить податки у рф.

Фукс — почесний харків’янин, товаришував з померлим мером Харкова Геннадієм Кернесом.

У червні 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони щодо запровадження санкцій проти Фукса. Бізнесмен тоді заперечив свою причетність до компанії, вказаної в рішенні РНБО, та пообіцяв оскаржити його в суді.

Повідомлення про підозру він поки публічно не коментував.

Фото на головній: Telegram/Павло Фукс