Web Analytics

СБУ оголосила підозру 19 окупантам, яких затримали на Харківщині

Правоохоронці оголосили підозру в державній зраді та участі в незаконних збройних формуваннях ще 19 окупантам, яких затримали під час звільнення Харківщини. Слідчі готуються передати справи до суду.

Про оголошення підозри розповіли 29 листопада у Службі безпеки України.

«У результаті досудового розслідування 19 бойовикам терористичних організацій «Л/ДНР» повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів», — кажуть у службі.

Полонених захопили під час контрнаступу Сил оборони та звільнення Харківщини. Серед них — колишні в’язні, які свого часу відбували покарання за кримінальні злочини, зокрема вбивства.

За даними слідства, після ув’язнення вони залишились на окупованій частині Донеччини та Луганщини. Але за декілька днів до повномасштабного вторгнення відгукнулися на заклики ватажків так званих «ДНР» і «ЛНР» Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника щодо «загальної мобілізації»: добровільно прийшли до місцевих «військкоматів» і приєдналися до окупаційних підрозділів, що були частиною Південного військового округу РФ.

«Разом з російськими загарбниками вони воювали проти українських військ на Донецькому та Луганському напрямках. Серед іншого — зловмисники облаштовували бойові позиції та фортифікаційні споруди агресора. Згодом їх перекинули на Харківщину, де вони мали прикривати втечу основних підрозділів РФ під час контрнаступу ЗСУ», — кажуть у СБУ.

Затриманим оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації);
  • ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності непередбачених законом збройних формувань) Кримінального кодексу України.

Слідчі готуються передати справи до суду. 

СБУ зібрала докази вини та повідомила про підозру ще 19 бойовикам, яких затримали під час звільнення Харківщини Служба...

Опубликовано Служба безпеки України Вторник, 29 ноября 2022 г.


Бійці Сил оборони знешкодили на Харківщині диверсантів з так званої «Приватної військової компанії Вагнера». Чотирьох найманців взяли у полон.