Web Analytics

Розслідування пожежі в будинку з літніми людьми в Харкові: що відомо

У зв'язку з пожежею в будинку для літніх людей в Харкові правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних. Міська рада анонсувала перевірки в усіх подібних закладах.

Як розповіли у Головному управлінні ДСНС у Харківській області, пожежу в двоповерховому будинку на вулиці Нижній Гиївській гасили близько двох годин — майже до 17:00. Вогонь поширився приблизно на 100 кв. м. Аби приборкати його, знадобилися зусилля 50 рятувальників.

«На місці пожежі виявлено тіла 15 людей. Дев’ятеро осіб врятовано, з них п’ятеро госпіталізовано», — зазначили у ДСНС.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив на брифінгу 21 січня, що власниці пансіонату нададуть охорону.

«Наразі вирішується питання про затримання власниці пансіонату. Оскільки вона перебуває на лікарняному, біля її помешкання виставлені наряди поліції. Також правоохоронці проводять першочергові слідчі дії, в ході яких допитують управляючого установи, якого теж буде затримано в порядку статті 208 КПК. Трьох осіб зі складу обслуговуючого персоналу доставлено до поліції, їх опитують», — зазначив Аваков.

Зранку 22 січня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова відзвітувала, що слідчі затримали чотирьох людей. Це власник будинку, який здавав його під пансіонат, а також орендар і його дружина — директор приватного підприємства, яка фактично керувала закладом. Також затриманий адміністратор, який координував роботу пансіонату, при цьому офіційно працевлаштований не був. Всім їм готують повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів.

«Затримане подружжя є засновниками громадської організації, метою діяльності якої є сприяння проведенню оздоровчої аматорської, культурної діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних інтересів її членів, яка ймовірно використовувалась для прикриття діяльності, пов’язаної з доглядом за особами похилого віку. Вартість перебування в пансіонаті «Золотий час» вони оцінювали в середньому в 15 тисяч гривень», — розповіла Венедіктова.

За її інформацією, у затриманого власника на ділянці одразу два будинки. Будівля, в якій розташовувався пансіонат, не має документів на введення в експлуатацію. Вона без спеціальних дозволів підключена електро- та газопостачання — від комунікацій будинку, що оформлений належним чином.

«Під час першочергових слідчих дій у сусідньому офіційно оформленому будинку встановлена також діяльність так званого «реабілітаційного центру» для алко- та наркозалежних осіб. Підстави їх перебування та точна кількість встановлюється», — додала генпрокурорка.

Смертельна пожежа в Харкові - затримано 4 осіб Прокуратура з поліцією оперативно затримали групу осіб, причетних до...

Опубликовано Ірина Венедіктова Четверг, 21 января 2021 г.

Слідчі допитують інших працівників пансіонату та свідків, проводяться обшуки та огляд місця пожежі. Наразі перевіряються такі версії:

  • підпал (занесення стороннього вогню);
  • необережне поводження з вогнем в побуті та з електроприладами;
  • замикання електромережі. 

Також прокуратура та ДБР перевірять, чи належним чином службовці ДСНС контролювали дотримання правил пожежної безпеки у цьому будинку.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Харківської міськради Юрій Сороколат, з п’яти постраждалих у одного 65-річного чоловіка діагностовано 15% опіків середнього ступеня, ще один, 73 років, отруївся чадним газом, і його стан лікарі оцінюють як середньої тяжкості. Ще трьох постраждалих — чоловіків 57 і 80 років, а також 81-річну жінка в шоковому стані — доправили до відділення паліативної допомоги 17-тої міської лікарні.

Директор Департаменту соціального захисту Харківської ОДА Юрій Шпарага пообіцяв, що за необхідності постраждалих унаслідок пожежі розмістять в інтернатах області.

«Після того, як їм буде надана медична допомога, у разі, якщо їм потрібно буде місце проживання, всі вони будуть поселені в інтернатні установи  області», — зазначив Шпарага.

За його інформацією, будинок для літніх людей, де сталася пожежа, працював нелегально.

«У жодному реєстрі України установи за цією адресою немає. Є певний порядок, який регламентує створення таких установ, — це обов’язково включення в реєстр, протипожежна безпека, обов’язковий набір послуг, які повинні там надаватися, виконання закону «Про соціальні послуги» та низки інших законів», — каже директор департаменту.

Фото: Павло Пахоменко

Як розповів секретар Харківської міськради Ігор Терехов, у Харкові перевірять усі незаконні хоспіси та реабілітаційні центри. Щодо згорілого будинку він зазначив, що там «не дотримувалася жодна норма, були решітки на вікнах, тому люди буквально задихнулися».

«Протягом буквально двох тижнів ми виявимо всі такі незаконні об'єкти, і їх діяльність буде жорстко припинена», — заявив Терехов.

Він також додав, що міськрада надасть допомогу в лікуванні постраждалих та організації похорону загиблих.  

22 січня у Харкові оголосили днем жалоби. У місті приспущені державні прапори та прапори Харкова, скасовані розважальні заходи та спортивні змагання.

До Харкова прибув президент Володимир Зеленський. Він відвідає місце пожежі та заслухає доповідь урядової комісії, а також проведе нараду щодо запобігання подібним ситуаціям.

Внаслідок пожежі в будинку з літніми людьми на вулиці Нижній Гиївській 21 січня загинули 15 людей. Подію класифікували як надзвичайну ситуацію державного рівня.