Web Analytics

Розпуск Ради відповідає духу і букві закону — Зеленський у Конституційному Суді

Президент України Володимир Зеленський виступив з короткою промовою у Конституційному Суді, де розглядається подання групи народних депутатів щодо указу президента України про розпуск парламенту, після чого покинув залу. 

Фото: president.gov.ua

«Не мені розповідати вам, що таке дух і буква закону. Я впевнений, що рішення про розпуск Верховної Ради відповідає обом цим критеріям. Про відповідальність духу закону свідчить багато факторів. Громадяни України не просто не вірять Раді, рейтинг довіри — 4%. Народ України аплодує рішенню про розпуск Верховної Ради. Люди впевнені, що оспорювання цього рішення — це просто спроба народних депутатів на кілька місяців втриматися за свої крісла, недоторканість і можливе збагачення.

І зараз суспільство дуже уважно слідкує за цією справою. Ви точно всі про це знаєте і, думаю, приймете справедливе рішення, за яке нам всім не буде соромно і перед своїм народом, і перед своїми дітьми, всіма українцями. Тим більше ще даний указ повністю відповідає і букві закону. Наша юридична позиція — беззаперечна і бездоганна. Це доведе мій представник Федір Веніславський. Я передаю йому слово, а сам з вашого дозволу покидаю залу, щоб ніхто потім не сказав, що моя присутність мала вплив на суддів і рішення було прийнято під тиском. Дякую, Ваша Честь, Високий Суд», — сказав Володимир Зеленський. 

Пряма трансляція засідання Великої палати ведеться на сайті Конституційного Суду

Про розпуск парламенту Володимир Зеленський оголосив в інавгураційній промові 20 травня.

21 травня Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України восьмого скликання та призначення позачергових виборів до ВР на 21 липня 2019 року.

24 травня стартував виборчий процес.

Того ж дня до Конституційного Суду надійшло подання 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) указу Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.