Web Analytics

Роспропаганда з гучномовців і газет: двоє колаборантів з Харківщини отримали вироки

52-річний житель Балаклії та 39-річна жителька Шевченкового працювали  у так званих «тимчасових адміністраціях» у період окупації.

Їх засудили до 11 та 7 років увʼязнення, повідомляє Харківська обласна прокуратура.

За даними слідства, 52-річний мешканець Балаклії, працюючи на окупаційну владу, модерував підключення гучномовців, через які у місті транслювалась російська пропаганда та радіо «Жизнь».

Фото: Харківська обласна прокуратура

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав чоловіка винним в організації та здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та його окупаційною адміністрацією (ч. 6 ст. 111-1 КК України) і призначив покарання — 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та управління, місцевого самоврядування протягом 11 років і з конфіскацією майна. 

До вироку балаклієць перебував під вартою. 

Фото: СБУ в Харківській області

39-річна мешканка смт Шевченкове Куп’янського району, за інформацією прокуратури, у серпні 2022 року стала завідувачкою відділу соціального обслуговування в окупаційній адміністрації Куп’янського району. 

«Колаборантка брала участь у нарадах і проводила збори підлеглих. Для створення позитивного іміджу окупаційної влади вона отримувала так звану «гуманітарну допомогу» від рф і пропагандистську газету «Харьков Z» та в подальшому розповсюджувала їх серед підлеглих», — встановило слідство. 

Жінку після деокупації затримали та за рішенням суду помістили в СІЗО.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Орджонікідзевський райсуд Харкова визнав її винною у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) та призначив покарання — 7 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 12 років.

Вироки ще не набули сили, триває строк апеляційного оскарження. 

Фото на головній: Харківська обласна прокуратура

Блок новин за темою

Новини за темою