Web Analytics

Російські прокурори просять для політв’язня Гриба шість років ув’язнення

Українця Павла Гриба в Росії звинувачують у «сприянні терористичній діяльності». Його справу наразі розглядає суд у Ростові-на-Дону.

У Північно-Кавказському військовому окружному суді сьогодні розпочалися дебати у справі Павла Гриба, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Під час дебатів сторона обвинувачення попросила визнати Гриба винним і засудити до шести років ув'язнення у колонії загального режиму.

Термін ув’язнення пропонують відраховувати з 25 серпня 2017 року.

Через погане самопочуття під час засідання Павлу Грибу викликали швидку допомогу, але згодом засідання продовжили, передає «Громадське».

«З часів минулого засідання коли я захворів ніхто нічого не зробив, мене відвозять сюди й кажуть, що я здоровий. Я прошу вас перенести засідання. Я не повинен тут сидіти й страждати хворобами», — заявив українець.

Він також зазначив, що не здатний брати участь у дебатах.

Фото: hromadske.ua

«Сьогодні зранку вивели в окрему кімнату. Там нічого немає, закрили просто. Це робиться для того, щоб подивитись мої папери. Є для того спеціальні люди. Це мене навмисно вивели, подивились. Та у мене там нічого такого немає. Заяви, звернення, останнє слово», — додав політв’язень.

Павло Гриб також зауважив, що вважає свою справу виключно політичною.

Українця Павла Гриба затримали у серпні 2017 року, коли він був у Білорусі. Пізніше стало відомо, що він знаходиться на території Російської Федерації, у слідчому ізоляторі в Краснодарі. Гриба звинувачують у сприянні терористичній діяльності — нібито він підбурював знайому російську дівчину виготовити та підірвати вибухівку. Сам він не визнає звинувачень і називає справу сфабрикованою. Під час ув’язнення у Гриба погіршився стан здоров’я.

Українська сторона неодноразово наполягала на звільненні Павла Гриба в обмін на громадян Росії, проте у РФ на це не погоджувалися.

На початку березня в Сімферополі затримали архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента (Куща), який планував планував відвідати судове засідання у справі Гриба. Архієпископ є головою Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини й особам, позбавленим волі. Його протримали у відділку поліції кілька годин і відпустили.

Читайте MediaPort у Telegram