Web Analytics

РНБО запровадила санкції проти Медведчука і його дружини

8 фізичних та 19 юридичних осіб потрапили під санкції, які 19 лютого схвалила Рада національної безпеки і оборони України. Серед них — нардеп від «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

Як повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, санкції застосовано до громадян України Віктора Медведчука, Оксани Марченко, Наталії Лавренюк (цивільна дружина нардепа Тараса Козака), громадян Російської Федерації Костянтина Вацковського, Віталія Донченка, Сергія Лісогора, Олександра Маслюка, Михайла Попова.

У списку підсанкційних юридичних осіб — компанії, що є власниками п’яти літаків, та ті, що їх обслуговують. За словами Данілова, санкції застосовані до компаній, зареєстрованих у низці країн, зокрема в РФ та Молдові. Літаки, на які накладені санкції, здійснювали польоти попри заборону авіасполучення з РФ.

«Служба безпеки України сьогодні розслідує кримінальне провадження за частиною 5 статті 258 Кримінального кодексу України — це фінансування тероризму. Відповідно до цієї статті, до пані Марченко, до всіх відповідних перелічених осіб, так само пана Медведчука, застосовані санкції», — сказав секретар РНБО.

На засіданні також обговорювали питання енергетичної безпеки. Вирішено «вжити необхідних заходів до збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів загальною довжиною 1433 км, що проходять через територію України».

«Зокрема Кабмін мав невідкладно визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів Самара — Західний напрямок і Грозний — Армавір — Трудова, та вжити заходів до забезпечення захисту економічних інтересів держави», — повідомили в РНБО. 

Фото: president.gov.ua
Рішення щодо ситуації в зоні Операції об’єднаних сил обговорювали в режимі «таємно». Секретар РНБО вказав про п’ять сценаріїв, які запроваджувалися на окупованій території Донецької і Луганської областей.

«Зараз усі ці п’ять сценаріїв будуть підніматися, і відповідним структурам, посадовим особам дано доручення президентом України переглянути всі ці речі, за необхідності зробити нові редакції, нові поправки», — наголосив він.

Указ за результатом засідання РНБО найближчим часом має підписати президент Володимир Зеленський.


2 лютого Зеленський ввів санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та трьох підконтрольних йому телеканалів — «112-Україна», NewsOne, ZIK.

16 лютого СБУ оголосила підозру у державній зраді Анатолію Шарію.