Web Analytics

«Тиждень жіночої солідарності» в Харкові: ремонтна майстерня і тату-марафон

Соціальний проект «Тиждень жіночої солідарності» триватиме майже місяць, з 1 по 28 березня. У програмі — дискусії, лекції, виставки, концерти, а також тату-марафон і традиційний марш на 8 березня.

«Тиждень жіночої солідарності» проводять у Харкові вже вп’яте. Цьогоріч він проходить під гаслом «Місце жінки всюди». Заходи триватимуть відсьогодні до 28 березня, розповідають організатори. 

1 березня о 19.00 у «Чорнобильській історичній майстерні» (вул. Багалія, 1) відкриється виставка плакатів та ілюстрацій студенток, які вивчають графічний дизайн, а також відбудеться дискусія та презентація доповідей щодо ролі жінок у сучасних візуальних мистецтвах.

2 березня о 12.00 стартує жіночий тату-марафон. Він об’єднає п'ятьох тату-майстринь із Харкова, Києва та Львова. Подробиці організатори обіцяють повідомити на сторінці події в Facebook.

5 березня о 19.00 — офіційне відкриття «Тижня жіночої солідарності» в Kamalaya Bar (вул. Алчевських, 31). Тут також планується обговорити тему жінок у кіно.

8 березня відбудеться традиційна вулична акція — Марш жіночої солідарності.

«Ми хочемо говорити про те, що місто, безпечне для жінки, буде відкритим і безпечним для всіх людей. На жаль, наше суспільство досі залишається доволі консервативним, що сприяє поширенню стереотипів та іноді дозволяє виправдовувати конкуренцію і агресію. Жінки різних професій, вікових категорій, національностей, віросповідань, сексуальностей опиняються в особливій небезпеці, — говорить президент громадської організації «Харківське жіноче об’єднання «Сфера» Віра Чернигіна. — Тому ми вже п’ятий раз поспіль 8 березня вийдемо на Марш жіночої солідарності. Запрошуємо долучитися до нас як жінок, так і чоловіків, які підтримують ідеї рівності та поваги».

Фото: Facebook/Тиждень жіночої солідарності. Харків

10 березня з 13.00 працюватиме інтерактивна майстерня з дрібного ремонту «Впораюся сама» (Hillel IT School, вул. Короленко, 10). Тут жінки навчатимуть інших жінок виконувати простий ремонт сантехніки, електрики, побутової техніки тощо.

14 березня о 19.00 відбудеться публічна дискусія «Місце жінки — в бізнесі» (Іnvite Hub, вул. Скрипника, 14-А). Організатори запрошують жінок і чоловіків, які займаються підприємництвом або планують відкрити власну справу, цікавляться питаннями гендерної рівності в бізнесі. Для участі треба зареєструватися.

15 березня о 19.00 розпочнеться концерт сучасної музики українських композиторок та виконавиць (Come in Art Gallery, вул. Данилевського, 26).

За словами організаторів, під час «Тиждень жіночої солідарності» також обговорюватимуть місце жінки в науці, в громадських рухах узагалі та в фемінізмі зокрема. Докладніше про події обіцяють повідомляти на сторінці проекту в Facebook.

Вхід на всі заходи — безкоштовний.

«Тиждень жіночої солідарності» — щорічний освітній проект, який веде громадська організація «Харківське жіноче об’єднання «Сфера» разом із ініціативними жінками Харкова. Цьогоріч він проводиться за підтримки Національного демократичного інституту міжнародних відносин, посольства Великої Британії в Україні та Українського жіночого фонду. Наскрізними темами попередніх років, зокрема, були протидія насильству, економічна рівність, жіноча тілесність.

Читайте MediaPort у Telegram