Web Analytics

Ремонт після обстрілів і підготовка до зими: як працюють харківські комунальники

Харківські комунальники лагодять пошкоджені російськими обстрілами мережі та одночасно готуються до зими.

У Салтівському районі Харкова, що регулярно потерпає від обстрілів, бригади «Харківводовідведення» щодня беруть у роботу понад 60 заявок. Як розповів начальник дільниці Салтівського району Андрій Євдошенко, у пріоритеті, як і раніше — будинки на вулицях Бучми, Дружби Народів, Джерельній, Гвардійців Широнінців та інших, зруйновані російськими обстрілами.

«Зі зрозумілих причин зараз там живе набагато менше харків'ян, аніж до війни. Але навіть якщо в під'їзді багатоквартирного будинку проживає лише кілька сімей, ми обов'язково шукаємо можливість забезпечити їх водою. Для цього доводиться вдаватися до нестандартних рішень, які дають необхідний результат. Зокрема, встановлюємо поливальні крани», — каже Євдошенко.

Одночасно готують мережі до зими: перевіряють мережі в будинках і підвалах, які продовжують служити укриттями. За потреби — замінюють або ремонтують системи водопостачання, водовідведення та зливової каналізації.

Фото: city.kharkov.ua

Одночасно триває плановий ремонт. Комунальники розпочали міняти зношену ділянку водоводу на вулиці Весніна у Київському районі. Це — частина проєкту реконструкції, за яким вулицю Весніна хочуть розширити.

«Плануємо замінити 570 м технічно зношеної ділянки водоводу діаметром 300 мм від вул. Пушкінської до вул. Весніна і далі — до вул. Алчевських, а також 200 м на вул. Пушкінській у бік центру міста. Третій день ведуться земляні та підготовчі роботи. Перекладання проводимо відкритим способом. Окрім оновлення водопровідних мереж заплановано відновлення системи стоків», — прокоментував директор з виробництва комплексу «Харківводопостачання» Микола Завада.

Старі чавунні труби замінюють на спеціальні надміцні, з терміном експлуатації понад 100 років. Воду на час ремонту обіцяють не відключати, хіба лише на короткий час, щоб перепідключити мережі. Завершити планують наприкінці вересня.

«Харківобленерго» продовжує ремонтувати пошкоджені від обстрілів електромережі. Після ракетного удару по Харкову вночі 3 серпня без електрики залишилися понад 300 сімей — мешканці двох п'ятиповерхівок і будинків приватного сектору.

«Вирва від потужного вибуху глибиною у декілька метрів утворилася самісінько біля опори повітряної лінії електропередачі. Дивом залізобетонна опора залишилася майже не ушкодженою та придатною для подальшого використання. Проте, уламки та вибухова хвиля перебили  провід одразу на трьох прольотах електричної мережі», — розповіли в обленерго.

Пошкоджений дріт замінили, світло в оселі повернули того ж дня.

У громадах області готують до зими котельні. За словами директора Департаменту житлово-комунального господарства Харківської ОВА Сергія Магдисюка, завершити треба до початку жовтня, щоб за 15 днів власне розпочати сезон. Сфера ЖКГ має бути готовою якнайменше на 60%.

«На наших територіях розташовано 500 котелень, 258 уже підготовлено до опалювального сезону. Теплові мережі: із запланованих 1800 км — 1000 км вже підготовлено. Щодо водопровідно-каналізаційного господарства показник трохи нижчий — 42%. Житловий фонд підготовлено на 57%», — навів дані директор департаменту.

За його словами, найбільше проблем — з об’єктами соціальної сфери. Зокрема через те, що окупанти навмисно руйнують школи, будинки культури, лікарні тощо, пояснює Магдисюк. «Наприклад, ліцей у Чугуївській громаді був майже підготовлений до опалювального сезону, але після влучання ворожого снаряду ми практично не маємо цього об’єкта», — заявив він.

Якщо зазнає пошкоджень газова система Харківщини, для обігріву використовуватимуть інші, альтернативні, додає Сергій Магдисюк. Планується, що на це виділять державні кошти.

«На сьогодні триває заплановане закачування газу в газосховища України. За даними профільного міністерства, заготовленого газу має вистачити, щоб пройти опалювальний сезон. Проте ми готуємо певну кількість дров, пелет та опалювальних приладів на випадок виходу газової системи з ладу», — каже посадовець. 


Енергетики відновили електропостачання у П'ятихатках на півночі Харкова, де декілька багатоквартирних будинків досі залишалися без світла. Від російських обстрілів у мікрорайоні зазнали пошкоджень декілька підстанцій.