Web Analytics

Регіональний перинатальний центр у Харкові відновив роботу відділень

Харківській регіональний перинатальний центр повністю відновив роботу дев’яти своїх відділень, три з яких — для новонароджених. Зараз тут є достатньо генераторів і система безперебійного живлення.

Про роботу закладу, де допомагають вагітним, породіллям і немовлятам, які потребують спеціального лікування, розповіла його директорка Ірина Кондратова.

Вона нагадала, що від початку воєнних дій лікарям доводилося працювати попри обстріли. Операції немовлятам робили у приміщенні на першому поверсі, тут же приймали пологи.

Серйозною проблемою стала періодична відсутність електрики: щоб діти у відділеннях інтенсивної терапії могли вижити, медикам доводилося вручну контролювати температуру та подачу кисню.

Ірина Кондратова. Фото: kharkivoda.gov.ua

У грудні перинатальний центр повністю відновив роботу дев’яти своїх відділень, три з яких — для новонароджених. За словами Кондратової, у закладі є достатньо генераторів, система безперебійного живлення відділень. Щоб запасати технічну воду, придбали бочки на 200-250 літрів.

Заклад має «інкубатори» для немовлят, дитячі операційні столи, іншу медичну техніку. Частину отримали під час війни: за бюджетними програмами, від міжнародних медичних і гуманітарних організацій, волонтерів. Йдеться про медикаменти, автомобілі екстреної допомоги, наркозно-дихальне обладнання, функціональні ліжка тощо.

Кількість пологів у центрі під час війни зменшилася.

«У мирний час у нас було 3 тис. пологів на рік. Зараз, на жаль, утричі менше. З квітня кількість пологів та передчасно народжених дітей зменшилась, але, разом з цим, у дітей важкі патології», — зазначила директорка центру.

За її даними, через війну у жінок стало більше ускладнень вагітності — особливо у тих, хто опинився на окупованих територіях.

«Ми зараз стикаємося з патологіями, які були характерні для минулих часів. Жінки не мали змогу проходити лікарське обстеження, багато у кого загострились хронічні захворювання. Майже кожна жінка з окупованої території має анемію, тому що погано харчувалася. Також характерні інфекційні ураження плоду», — пояснила Ірина Кондратова.


У Харківській обладміністрації кажуть, що усі реанімації та стаціонари в лікарнях регіону вже забезпечені генераторами на випадок відключень світла. Медзакладам також передають пічки-буржуйки.

Слухайте також«Герої Харкова». Регіональний перинатальний центр