Web Analytics

Реанімацію обласної інфекційної лікарні у Харкові планують розширити на 20 місць

На Харківщині розробляється проєкт нового реанімаційного відділення обласної інфекційної лікарні. 

Про це на брифінгу 11 серпня сказав заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Геннадій Бондарчук.

«Прийнято рішення щодо збільшення реанімаційних ліжок за рахунок відділення, яке може відповідати тим вимогам, які є, і розробляється проєкт проведення відповідного ремонту для створення реанімаційного відділення приблизно 20-25 ліжок на 5-му поверсі обласної інфекційної лікарні. Це буде суто нове відділення, з урахуванням всіх існуючих вимог, потреб медичних працівників, пацієнтів, з окремими реанімаційними залами, залами для розміщення пацієнтів, окремою вентиляцією. Ми сподіваємося, що у найближчі місяці цей проєкт буде реалізований», — сказав Бондарчук. 

bоndarchuk.mp3

За його словами, бачення, яким має бути відділення, вже є, розробляється проєктно-кошторисна документація.

Бондарчук визнає «деяке навантаження» на медперсонал, однак заперечує, що воно надвелике. 

«На сьогоднішній день, відповідно до існуючого так званого 33 наказу, який раніше регламентував навантаження на медичних працівників, йдеться про те, що навантаження на одного лікаря реанімаційного відділення — від шести до 11 ліжок. Ця інформація, що на одного лікаря має бути шість ліжок, дещо не відповідає дійсності. Дійсно, на сьогоднішній день на медичних працівників інфекційної лікарні деяке навантаження існує, але, враховуючи і проводячи аналіз завантаженості минулого року, в цьому році, порівняно з минулим, навантаження на одне ліжко приблизно на одну третину менша», — сказав Бондарчук.


Відділення інтенсивної терапії обласної інфекційної лікарні від початку було розраховане на 6 пацієнтів, пояснював директор медзакладу Павло Нартов. У зв'язку зі збільшенням тяжкохворих з COVID-19 його довелось розширити до 12 ліжок. При цьому у деякі дні реанімація приймала більше пацієнтів — наприкінці червня для 13-го пацієнта встановлювали ліжко в коридорі, а 8 серпня анестезіолог Володимир Корсунов повідомив про 17 реанімаційних пацієнтів, 16 з яких потребували апаратів ШВЛ. 

Фото з відділення інтенсивної терапії обласної інфекційної лікарні. Джерело: facebook.com/korsunoff

Корсунов також неодноразово зазначав, що зі збільшенням тяжкохворих пацієнтів медпрацівники позбавлені можливості приділити належний час усім пацієнтам, в тому числі через те, що додатково викликаються до приймального та інших відділень лікарні.