Web Analytics

Райони Харківщини: Кучер просить комітет Ради підтримати попередній варіант

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер підтримує укрупнення районів Харківщини до семи, а не чотирьох, як минулого тижня затвердив профільний парламентський комітет. 

Про це Олексій Кучер повідомив 7 липня на офіційних сторінках в соцмережах. 

«Глибоко проаналізував поділ регіону на чотири райони. Позиція Харківської ОДА в цьому питанні залишається незмінною. Я підтримую сім районів. Такий поділ є збалансованим. Він відповідає критеріям Кабінету Міністрів України. Офіційно звернувся до голови профільного Комітету Верховної Ради Андрія Клочка. Сьогодні в столиці зустрівся з ним особисто. Прошу повторно розглянути проєкт постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів», — написав Кучер. 

Голова ОДА розраховує, що комітет розгляне питання на засіданні у четвер, 9 липня.


5 червня Мінрегіон оприлюднив проєкт майбутніх районів Харківської області — замість нинішніх 27 пропонувалося поділити область на 7 районів: Ізюмський, Красноградський, Куп’янський, Лозівський, Люботинський, Харківський, Чугуївський.

Цей варіант підтримала робоча група за участі представників Харківської облради та Харківської облдержадміністрації.  

12 червня цей варіант підтримав Кабінет міністрів України. 

Однак 1 липня нардепи від «Слуги народу» Дмитро Микиша та Олександр Літвінов на засіданні Комітету з питань організації державної влади запропонували укрупнити область до чотирьох районів з центрами у Харкові, Ізюмі, Лозовій та Куп’янську — така ідея свого часу розглядалася, але була відкинута. За словами Микиші, поділ Харківщини посилив конфлікт у районах, ситуація зайшла у глухий кут, саме тому потрібно зменшити кількість районів до чотирьох. 

«Субрегіональний рівень — це не про людей. Про людей якраз ті послуги, які вони збираються отримувати, це буде на рівні базовому, на рівні громад. Субрегіональний рівень це якраз для територіальних представництв центральних органів виконавчої влади», — пояснив свою позицію Микиша. 

Голова Харківської області Сергій Чернов сказав, що нардепи знехтували думкою області.

«Для такої великої області, яка розташована на сході України, по території, населенню, яка має 330 км з Росією, потрібно мати систему управління, президентську вертикаль, щоб у голови державної адміністрації було у підпорядкуванні хоча б 7 адміністрацій, які б сприяли розвитку цих територій і виконували обов'язки, а також спонукали до розвитку органи місцевого самоврядування», — сказав Чернов у коментарі Суспільному. 

Він наголосив, що йдеться не тільки про розвиток регіону, а й про національну безпеку.

2 липня голова Харківської ОДА Олексій Кучер говорив, що ще не визначився, який поділ регіону кращий.  

«Це лише комітет зараз проголосував за чотири райони, остаточне рішення буде прийнято Верховною Радою й усіма народними депутатами. Я свою позицію після певного аналізу висловлю, але ще чогось критичного я в цьому не бачу», — прокоментував тоді Кучер.