Web Analytics

Райнін на чолі харківської «ОПЗЖ»: де у зраді перемога

Суботній подкаст «МедіаПорта» — про шлях Райніна останніх років. Що говорив раніше і що каже зараз? Які погляди сповідує його нова команда? Що думають колишні і теперішні соратники? І що у зраді переможного?

301119Podcast.mp3

Ліворуч — Ігор Райнін на чолі харківської «Солідарності» (2016 рік), праворуч — Райнін вже голова регіонального осередку «ОПЗЖ» (листопад, 2019 року).

Слухайте випуск в Google PodcastsMixcloud та Telegram.

А також в ефірі Українського радіо Харків — щосуботи на частоті 106,1 FM.


Ігор Райнін, 2016 рік: «Нам казали, Харківщина втратить промисловість. Але це не так! Вперше з 2011 року є тільки збільшення промислового виробництва». 

Ігор Райнін, 2019 рік: «Нам нужен мир. Нам нужно восстанавливать промышленность… Отбросить те или иные амбиции, объединяться, идти побеждать, входить в местные советы для того, чтобы быть полезными для обычного человека, обычного украинца».

Це Ігор Райнін. У двох версіях: 2016 і 2019-го. Одне з перших облич держави часів п’ятого президента Петра Порошенка.

Ігор Райнін, 2016 рік (брифінг після призначення главою АП): «Перш за все хотів би подякувати президенту України Петру Порошенку за довіру. Особисто готовий до виконання поставлених президентом України завдань… Знаєте, у нас на Харківщині кажуть: спочатку справи, потім — слова». 

А віднедавна — голова харківського осередку «Опозиційної платформи — За життя». 

Ігор Райнін, 27 листопада 2019 (фрагмент відео, опублікованого Kharkiv Today): «Могу вас заверить, что все мои силы, умения, опыт будут подчинены этой цели. В каждом из вас я вижу своего друга, партнера, товарища».

Ось як на новій посаді у Харкові цього тижня його представив співголова «ОПЗЖ», міністр часів Януковича Юрій Бойко

«Моего друга, уже могу его так назвать Райнина Игоря Львовича. Почему уже могу так сказать, потому что в свое время, когда он был у власти и занимал позицию главы Администрации, это мы его уговаривали там остаться. Он несколько раз порывался оттуда уйти, уволиться, а мы его прямо приходили, уговаривали там остаться».

Наступного дня ми з колегами їздили в офіс «Опозиційної платформи — За життя». За годину до того туди навідалися націоналісти. 

— Мы харьковские патриоты. Представители «Национальных дружин» города Харькова. И у нас к вам ряд претензий. 

Райнін: Да, пожалуйста. 

— Каким образом вы оказались в таком прекрасном кругу вот этих вот людей, пророссийски настроенных… Неужели так деньга интереснее, чем реально развитие своего города? 

— Смотрите, ребят. Всё, что говорили до слова «деньга», я готов говорить. Там, где слово «деньга», вообще об этом как бы нет разговора, о чём речь.  

— Это пророссийски заинтересованные люди и пророссийски заинтересованная партия! 

— Кто здесь пророссийски заинтересованный человек? Я еще раз вам повторяю то, что я говорил тысячу раз: Крым и Донбасс — это Украина. 

Вийти до преси Райнін відмовився. 

— А Ігор Львович?

Ірина Хижняк, керівниця приймальні: Он сейчас ведет приём, вы хотите его увидеть? (йде запитувати і повертається) Ну, Игорь Львович просил извиниться, он не будет комментировать. Не бажає коментарі давать. Це вже не я так особисто вирішила, дівчатка…

Надіслав заступника — Василя Россіхіна

«Я не можу коментувати, тому що це питання до Ігоря Львовича, але однозначно це його рішення, яке ми партійною організацією дуже схвально сприйняли і гадаємо, що прихід Ігоря Львовича надасть новий поштовх для розвитку «ОПЗЖ» в Харківській області». 

— Що саме ви схвально сприйняли? 

— Міцний лідер прийшов до міцної партії. 

Оскільки поспілкуватися з Райніним особисто не вдалося, згадаймо його шлях останніх років. Що говорив до і що каже зараз? Що думають колишні і теперішні соратники. І що у зраді переможного? Далі у подкасті. 


Двадцять п'ята річниця Незалежності України. 

(Харків’яни співають національний гімн)

На фоні трансляції урочистого проходження військ у Києві на майдані Свободи у Харкові виступає очільник області Ігор Райнін. 

«Ми довели агресору, союзникам і самим собі, що український народ вартий власної держави. Під керівництвом верховного головнокомандувача… Незламний дух і непохитна віра…» 

На зустрічах з іноземними делегаціями Райнін-губернатор розповідає про затримання російських диверсантів. 

«Буквально три дня назад были задержаны ещё три диверсионные группы, которые дали признательные показания в совершении девяти террористических актов на территории Харьковской области… Оружие российского производства… Дали признательные показания, что проходили обучение на территории России в специальных диверсионных лагерях, в данном случае в Краснодарском крае». 

Вже на посаді глави Адміністрації президента — в інтерв'ю «Лівому Берегу» з Сонею Кошкіною — Райнін запевняє, що альтернативи Порошенку не існує. А сірих кардиналів на Банковій нема. 

Райнін: Было много руководителей Администрации президента, которые всё время претендовали на какой-то особый статус… 

Кошкіна: …серого кардинала. 

— Серого кардинала… Я не буду сейчас называть фамилии. 

— Виктор Медведчук, могу сделать это за вас. 

— Их было много. 

— Сергей Лёвочкин. 

— Действительно, их было много, еще Балога и много других. Им нравилось, когда о них так говорили. Ложкин другой и Райнин другой. 

Після зміни влади кілька місяців Харковом ширилися чутки про політичне повернення Райніна. І можливу появу в «Опозиційній платформі — За життя». 

Фрагмент зі з’їзду «ОПЗЖ»: Прошу вітайте, Вадим Рабінович! 

З програми на телеканалі «Росія», липень 2019: 

— «Оппозиционная платформа — За жизнь» сегодня встречалась с Дмитрием Медведевым. Совершенно эксклюзивный и распрекрасный телемост с Вадимом Рабиновичем. Телеканал «Россия», наш микрофон, вы в Москве. Не замёрзли у нас в Москве? У нас тут осенняя погода, знаете ли. О чем говорили?  

Вадим Рабінович: Ну, во-первых, давали горячий чай, поэтому замёрзнуть было сложно… Наша партия говорит и её программа говорит об этом: это построение нормальных, дружеских отношений с Россией. Если ты это скрываешь, перед выборами или до выборов, ты, значит, нечестный политик. 

Фрагмент зі з’їзду «ОПЗЖ»: Віктор Медведчук! 

Віктор Медведчук, в одному з ефірів на російському ТБ: Когда я говорю, что я не считаю Россию агрессором, это не просто заученная фраза, потому что я езжу в Москву, веду переговоры и у меня здесь много друзей. Я так говорю, потому что я считаю, что это объективная истина. 

Как я могу поддерживать президента Порошенко, если он выступает за вступление в НАТО и ЕС, а я категорически против? Как я могу поддерживать президента Порошенко, который считает, что большой договор о дружбе и сотрудничестве между Россией и Украиной не должен быть пролонгирован, а я считаю, что должен быть. 

І ще трохи історії. З інтерв'ю Райніна Кошкіній. 

— У вас есть политические амбиции? 

Райнін: Я руководитель Харьковской областной партийной организации «Солидарность». Это мои политические амбиции на сегодня. 

— Ну я думаю, что это, скорее, по должности. 

— По должности что? 

— Или по призванию? 

— Это по призванию, да, абсолютно. 

Щойно підтвердилося, що Райнін очолить харківську «ОПЗЖ» партквиток склав екскандидат у нардепи, суддя у відставці Володимир Плетньов

«Я ж балотувався в депутати, по 180 округу від партії «За Життя». І основною ідеологемою, однією з основних, було зближення з Російською Федерацією. А Райнін, будучи губернатором, нав’язував сесії обласної Ради вирішення питання про визнання Росії державою-агресором».

Ігор Райнін, 2015 рік: Уважаемые коллеги, не голосовало 37 человек! Мне просто непонятно, эти 37 человек как? Не признают решения Верховной Рады? Это моральное голосование! Не голосовали — нет морали? Ни туда и ни сюда? Люди гибнут, танки ездят, «Грады» стреляют. Сделайте выбор! Я свой выбор сделал. Я голосую «за». 

Володимир Плетньов: Я не можу з такою людиною в одній організації бути. З яких спонукань його призначили, я не знаю, це, скоріш за все, якась схема.  

Представник «Опоплатформи» і автор мему «Совістю не торгуй» Андрій Лесик нічого поганого у приході Райніна не бачить. 

«Я лично никакого отношения к этому назначению не имел и не имею. Для меня это — ничего, абсолютно. В данном случае я не могу вам сказать, это приобретение или нет. Если человек, скажем так, признал, что он был не прав, значит, я понимаю, что я стоял не зря в Харькове до последнего. Я не признавал Российскую Федерацию агрессором. Для нас Россия — не враг. Порошенко должен нести полную ответственность. И его команда. За все вещи, которые раньше были...  

— В том числе и Райнин? 

— Та вы мне! Райнина не нужно исключать! Мне не семь, не восемь. 

— Помните, ваш тезис «Совестью не торгуй»…

— Да, я и сейчас «Совестью не торгуй». Он и сейчас актуален. Если Райнин совестью торгует, бегает то туда, то сюда. Мало ли, кто там попал в партию. 

Ексрадник Райніна-губернатора Ігор Рассоха каже, що не здивувався: «Варіанту «не повірив» у мене не було». 

— Ви шкодуєте, що підтримували? 

— Знаєте, ні. Зроблено було багато корисного. Чому я взагалі пішов до нього в радники? Тому що тут одностайно було прийнято рішення обласною радою про те, що Росія є агресором. З трьома «проти» лише. Потім вони нагнули пана Кернеса так, що і пан Кернес за декілька місяців прийняв таке саме рішення. Знову ж таки, я бачив його дії.  

— Для себе якісь висновки зробили з цієї історії? 

— Ну стосунки… От наш президент публічно і літературно сказав, що він не лох. Про Райніна я можу сказати: Райнін — лох. Тому що, вибачте. Людина обрала заздалегідь програшний варіант: не буде перемоги проросійських сил в Україні більше ніколи!

Керівник фракції «Солідарність» в обласній раді Віктор Коваленко каже, що з партії давно вийшов. Про Райніна — не судить.

«Якщо депутат обласної ради Райнін вважає таке питання позитивним, то я вважаю, що у кожного є своя думка, своє бачення, і він займає ту чи іншу позицію». 

Топтему тижня на моє прохання прокоментував політичний оглядач Леонід Швець. Він розповів, чому людям із довгою пам'яттю живеться легше і де у зраді Райніна все-таки перемога. 

«Інколи, знаєте, доводиться дивуватися, наскільки [у людей буває] коротка пам'ять. Люди постарше пам'ятають, наприклад, кінець 90-х. Хто кому там був ким. Зараз я написав колоночку «Птенцы гнезда Петрова», а досить часто кажуть про те, що українська еліта, в такому функціональному її плані, не в якісному, вийшла з шинелі Кучми. Зараз вважається трошечки непристойним згадувати, наприклад, що Петро Порошенко був одним із засновників «Партії регіонів». Коли це пам'ятаєш, розумієш, як воно було, спокійніше до якихось речей відносишся і багато чого не чекаєш. 

При всьому цинізмі української політики нам не можна ставати такими цинічними, як вони. І весь час їх тицяти пиками в їхнє ж, вибачте, ось то. Іншого виходу у нас немає, розумієте? Якщо не буде правди і чистоти, то пофіг усі ці повстанські пісні, жовто-блакитний або червоно-чорний колір прапорів — фігня, якщо буде та ж брехня…

— Можна назвати, що це якась еволюція відбувається. Навіть цей камінг-аут Райніна — це на краще? 

— Так, абсолютно. Кожен такий факт відвертає від всього. Кожен такий факт, такий камінг-аут. Він підкреслює — ось з цими ми мали справу, такого не має більше бути. І ми на кожного маємо дивитися з таким сумнівом і підозрою.

Це захист, розумієте? Це не чистоплюйство! Це захист в умовах, вибачте, війни! Райнін входив у найближче оточення Порошенка. Він знає всі секрети цієї держави — на той момент. Він три роки очолював Адміністрацію президента. Зараз він у найближчому оточенні кума і близького друга Путіна. Це не лише про мораль, це про національну безпеку».  

Читайте такожРайнін став головою харківського осередку «Опоплатформи — За Життя»