Web Analytics

Рада висловила недовіру Генпрокурору Рябошапці

За висловлення недовіри Генпрокурору Руслану Рябошапці проголосували 263 народних депутати. 

Проти — 18 нардепів, утрималися — 73, не голосували — 22. 

Постанова про відставку Генпрокурора набирає чинності з моменту прийняття. Скріншот: RadaTVchannel

Під час виступу у парламенті Рябошапка сказав, що ніколи раніше за 28 років прокуратура не зазнавала такого масового очищення та оновлення, як за його керівництва. 

«729 прокурорів ГПУ, які не пройшли тест на фаховість та доброчесність, були звільнені нами. Ті, хто залишився стали вдвічі більше цінувати свою професію. Вперше за 28 років вони відчули незалежність — їм не надають незаконних вказівок. Всього третій місяць з цих 28 років нова прокуратура живе за законом. І саме тому я стою в цій залі і саме тому стоїть питання моєї відставки. Через те, що ті кого ми позбулися, хочуть повернутись і жити далі, як звикли за ці 28 років», — сказав він. 

«Незалежного прокурора не можна примусити. Його можна лише звільнити. І я йду, йду для того, щоб повернутись», — сказав Рябошапка і пішов із зали до обговорення і результатів голосування. Скріншот відео: RadaTVchannel 

Постанову про висловлення недовіри Рябошапці ініціював нардеп від «Слуги народу» Максим Бужанський. 

«За більше ніж півроку перебування на посаді, Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, не продемонстрував будь-якої активності у розслідуванні протиправної діяльності найвищих посадових осіб держави, за час його каденції жодне резонансне досудове розслідування, а також — щодо топчиновників не доведено до завершення, жодного обвинувального акту у таких справах до суду не спрямовано та, як наслідок, вироків судом не винесено», — йшлося у пояснювальній записці до постанови. 

Під час візиту до Полтави 5 березня президент України Володимир Зеленський прокоментував питання Рябошапки. Сказав: «Немає результату — не маєш займати місце».

«Я дійсно вважаю, що Руслан — гарний спеціаліст, що стосується Генпрокуратури, але я вважаю, що він не показав результат. Немає пріоритетів, хто товариш, хто не товариш», — сказав він.


У 2014 році Рябошапка займав посаду заступника Міністра юстиції України. З 2016 року — члена Національного агентства з питань запобігання корупції. Указом президента України 21 травня 2019 року призначений заступником глави Адміністрації президента України. 25 червня призначений заступником керівника Офісу президента України. У серпні 2019 очолив ГПУ — за кандидатуру Рябошапки тоді проголосували 312 народних депутатів України.