Web Analytics

Рада відмовилася розглядати внесення змін до виборчого законодавства

Парламентарі не погодилися внести до порядку денного законопроекти щодо змін до законів про вибори, які подав Президент Володимир Зеленський.

Зміни до виборчого законодавства обговорювали сьогодні під час позачергового засідання Верховної Ради.

На початку засідання голова парламенту Андрій Парубій повідомив, що до нього надійшло звернення від Президента України, в якому зазначалися два законопроекти для включення в порядок денний сесії. У відповідь спікер подав лист із проханням уточнити, про які саме номери законопроектів йдеться.

«Один законопроект був поданий дві години тому, і він зареєстрований. Другий був поданий об 11.45, але, на жаль, був поданий з дуже грубим порушенням регламенту, де передбачалося змінити і виборчу систему, в публічні закупівлі в одному законі. Але ми всіма силами Апарату допомагаємо представнику Президента привести його до відповідності», — сказав Парубій, додавши, що після цього документ буде зареєстрований.

Фото: iportal.rada.gov.ua

У підсумку в парламенті зареєстрували законопроект №10319 «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України», поданий Президентом Володимиром Зеленським, і №10319-1 «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо здійснення виборів за відкритими виборчими списками)», авторами якого є група нардепів.

Президентський законопроект передбачав вибори народних депутатів за пропорційною системою із закритими списками, зниження бар'єру проходження партій у парламент з 5% до 3% і скасування мажоритарної системи.

Зеленський також подав законопроект №10317 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» (щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу)».

Андрій Парубій поставив на голосування питання про включення законопроектів до порядку денного.

За включення проектів №10319 і №10319-1 проголосували 92 депутати із 226 необхідних для позитивного рішення. Ще 68 були проти, 43 утрималися, 51 не голосував.

Включення до порядку денного законопроекту №10317 підтримали 125 нардепів з необхідних 226. Ще 17 висловилися проти, 57 утрималися, 52 не голосували.

Законопроекти не включили до порядку денного. Парубій закрив засідання.

Наступне чергове пленарне засідання Верховної Ради відбудеться 28 травня.

17 травня парламентська фракція «Народний фронт» заявила про вихід з коаліції «Європейська Україна». Після цього спікер Андрій Парубій повідомив, що коаліція припинила свою діяльність.

20 травня під час інавгураційної промови Президент Володимир Зеленький оголосив про розпуск Верховної Ради, а наступного дня підписав відповідний указ.

Сьогодні під час засідання парламенту спікер Андрій Парубій назвав це рішення «зневаженням Конституції та заведенням України в конституційну кризу». Він пообіцяв, що підтримає звернення народних депутатів до Конституційного суду з приводу указу про розпуск.

Читайте MediaPort у Telegram