Рада відхилила пропозицію двох харківських нардепів скасувати Виборчий кодекс

Дмитро Святаш і Валерій Писаренко вимагали скасувати рішення парламенту щодо прийняття в цілому проекту Виборчого кодексу України. Рада не підтримала.

Проект постанови №3112-1-П щодо скасування рішення оприлюднили на сайті Верховної Ради.

«Скасувати рішення Верховної Ради України від 11 липня 2019 року про прийняття в цілому проекту Виборчого кодексу України (реєстраційний № 3112-1 від 02.10.2015)», — зазначається в документі.

Автори проекту постанови — нардепи-мажоритарники від депутатської групи «Партія «Відродження» Дмитро Святаш (обраний в окрузі №170 у Харкові) та Валерій Писаренко (округ №168 у Харкові).

«Під час ухвалення парламентом зазначеного рішення було допущено порушення ряду вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України щодо процедури прийняття парламентом законів», — йдеться у пояснювальній записці.

Автори документу вважають, що процедурні та остаточне рішення щодо законопроекту № 3112-1 ухвалювались шляхом так званого кнопкодавства. Також, зазначають вони, питання багато разів переголосовувалось.

«Тепер Парубій (голова Верховної Ради Андрій Парубій — ред.) не має право підписувати цей закон і відправляти його на підпис президенту до розгляду регламентним комітетом і голосування за нашу постанову», — прокоментував Дмитро Святаш на своїй сторінці у Facebook.

Фото: iportal.rada.gov.ua

Як повідомляє «Укрінформ», депутати вирішили розглянути проект постанови сьогодні під час пленарного засідання.

«Колеги, я хочу повідомити про наступний порядок нашої роботи: після виступу віцепрем’єр-міністра Геннадія Зубка буде 25 хвилин запитань від фракцій, потім 20 хвилин — від депутатів. Хочу наголосити, що вчора була подана постанова про зупинення Виборчого кодексу — ми маємо її розглянути. Я вважаю, це займе також хвилин 20. Потім — зачитування запитів», — зазначив спікер Андрій Парубій, окреслюючи план роботи Ради.

Він запропонував депутатам працювати без перерви, з 12.00 до 12.30, а натомість закрити засідання і сесію о 13.00. Вони погодилися.

Проект постанови про скасування рішення парламенту поставили на голосування. За даними сайту Верховної Ради, його підтримали лише 2 депутати. Ще 38 були проти, 9 утримались, 114 не голосували. Пропозиція Святаша і Писаренка відхилена.

Скріншот: iportal.rada.gov.ua/

Верховна Рада 11 липня ухвалила Виборчий кодекс України, який серед іншого передбачає вибори до парламенту за пропорційною системою і відкриті списки. Більшість харківських мажоритарників, в тому числі Писаренко і Святаш, під час голосування значилися відсутніми.  

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.