Web Analytics

Рада призначила позачергові вибори мера Харкова — відео

249 народних депутатів України проголосували за призначення позачергових виборів Харківського міського голови 31 жовтня 2021 року. 

Нардепи ухвалили рішення на позачерговому засіданні 30 березня. 

Заступниця голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко («Слуга народу») нагадала, що не дозволило народним депутатам розглянути харківське питання раніше. 

«Питання призначення виборів у місті Харкові, дійсно, затягнулося. Але воно було затягнуте не з вини нашого парламенту... 31 грудня до Комітету надійшло клопотання Харківської міської ради щодо призначення позачергових виборів у зв'язку зі смертю Геннадія Кернеса. Але, не виконавши усі вимоги законодавства, Харківська міська рада не додала відповідного рішення про взяття до відома факту смерті. Комітет в свою чергу вказав на ці недоліки Харківській міській раді, і тільки 24 лютого Комітет отримав повний пакет документів і на своєму засіданні 17 березня цього року Комітет розглянув питання...

Комітет ухвалив висновок: рекомендувати Верховній Раді [...] призначити позачергові вибори Харківського міського голови Харківського району Харківської області на 31 жовтня 2021 року», — сказала Загоруйко. 

На засіданні виступили представники різних політичних сил. 

«Наша громада розвивається і кожен день прагне до свого європейського майбутнього. Єдине місто в Україні, яке має чотири нагороди Ради Європи… Життя плине, від COVID помирають різні люди. Царство небесне Геннадію Адольфовичу Кернесу, колишньому меру міста Харкова. Це життя! Незважаючи на те, що я була, наприклад, до його політичної сили в опозиції, я теж людина. Ми повинні надати ці права харків’янам, провести достойні вибори, напевно, ще в рамках пандемії, здійснити абсолютний контроль, адекватний підрахунок і обрати нового міського голову, очільника чи очільницю», — сказала народна депутатка Марія Мезенцева зі «Слуги народу». 

Ірина Фріз з «Європейської солідарності» висловила сподівання, що харків'яни не підтримають «проросійських» кандидатів. 

«Я щиро сподіваюсь, що, незважаючи на те, що ми не могли вчасно проголосувати цю постанову, щоб вибори відбулися вже наприкінці березня, а тепер будуть відбуватися наприкінці жовтня, хочу зазначити, що дуже прикметно, що саме в цей день, коли фанати «Шахтаря» та ФК «Металіст» славнозвісною речівкою пройшлись по місту Харкову. Тому я сподіваюсь, що вся патріотична та демократична спільнота шановного міста Харків скаже своє «ла-ла-ла» всім проросійським кандидатам під час виборчої кампанії», — сказала Фріз. 

Представниця «Голосу» Інна Совсун назвала абсурдним приведення до присяги Кернеса з лікарняного ліжка та пов'язала проблеми у системі в охороні здоров'я з відсутністю очільника. 

«У мене нестримне відчуття, що ми в якомусь театрі абсурду перебуваємо. Але, на превеликий жаль, треба визнати, що в театрі абсурду мій Харків живе вже значно довше. З серпня місяця немає очільника. Містом ніхто не керує. В місті відбулися місцеві вибори, на яких під іменем мера, який в той час вочевидь не перебував у тому стані, в якому б він міг проводити кампанію, прийшла до влади певна політична сила. Після цього відбулося абсолютно абсурдне приведення до присяги Геннадія Кернеса, який не перебував у притомному стані в той момент… На превеликий жаль, за цей абсурд харків'яни розплачуються дуже дорого. На сьогодні у Харкові 90% ліжок для хворих на ковід вже заповнені, і це дуже оптимістична статистика, тому що я точно знаю лікарні, в які зараз люди вже не можуть потрапити», — сказала Совсун. 


Проєкт постанови №5292 «Про призначення позачергових виборів Харківського міського голови Харківського району Харківської області» зареєстрували у Верховній Раді 22 березня.

Вибори призначили після смерті мера Геннадія Кернеса, який очолював Харків останні десять років, виграв на місцевих виборах у першому турі, але 16 грудня 2020 року помер внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби. 

Слухайте також подкаст Zoon Politikon на «МедіаПорті»