Web Analytics

П'ять пунктів Зеленського: президент оголосив всі теми всеукраїнського опитування

Президент Володимир Зеленський оголосив всі п'ять питань, які планують винести на загальнонаціональне опитування, що проходитиме одночасно з місцевими виборами 25 жовтня.

Проведення опитування глава держави анонсував 13 жовтня. Звертаючись до українців, він пообіцяв вивчити їхню думку щодо «п'яти важливих запитань про те, що ми обговорюємо на вулиці, на кухні та в інтернеті, про що сперечаємося з друзями, батьками або таксистами».

Питання оголошували протягом наступних трьох днів. В Офісі президента сформулювали їх так:

  • «Чи потрібно запровадити довічне увʼязнення за корупцію в особливо великих масштабах?»
  • «Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?»
  • «Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?»
  • «Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?»
  • «Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?»

Анонс всеукраїнського опитування зазнав критики з боку політичних і громадських діячів, користувачів соцмереж. У Комітеті виборців України заявили, що процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом, і назвали ініціативу «маніпулятивною технологією і спробою впливу на результати голосування».

У громадській організації спостерігачів за виборами «Громадянська мережа «ОПОРА» зауважили, що в українському законодавстві «відсутнє правове регулювання порядку ініціювання або оголошення загальнонаціонального соціологічного опитування з боку глави держави».

У відповідь в новому відеозверненні 16 жовтня Володимир Зеленський сказав:

«До речі, ти помітив, як політики бояться твоєї думки, переконують, що українці якісь дурні, неосвічені, і не дай Боже у них щось питати. Вони дуже бояться. Якщо народовладдя реально запрацює, вони просто стануть непотрібними».

За словами Зеленського, 25 жовтня є можливість довести, що такий механізм має право на існування.

«І ніщо не заважає нам щомісяця або навіть щотижня говорити про важливе та дізнаватися твою думку», — додав глава держави.

Він також закликав українців ставити власні запитання з тих тем, що цікавлять їх найбільше. Серед прикладів він назвав легалізацію зброї, подвійне громадянство, тривалість навчання в школі, автомобільні єврономери, систему парламентської республіки тощо.

У Центральній виборчій комісії зазначили, що жодних дій щодо організації опитування громадської думки не здійснюватимуть.

Як уточнив пізніше на брифінгу голова Верховної Ради Дмитро Разумков, опитування проводитимуть за позабюджетні кошти.